Каталог матеріалів

Урок №89 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Використовую службові слова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 89. Використовую службові слова.

.

Мета: формувати в учнів уявлення про службові слова; учити розрізняти їх, знаходити службові слова в тексті; вміти писати службові слова окремо від інших; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пошукову діяльність; формувати комунікативну компетентність спілкуватися українською мовою; виховувати любов до всього прекрасного, тварин.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-6. Робота над загадками.

Слайд 7. Хвилинка каліграфії. Продовжить речення.

Слайд 8. Пальчикова гімнастика.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9.  Вправа 1. Друзі розказували про улюблені книжки.

Прочитай розповідь Ґаджика.

Слайд 10.  Вправа 2. Напиши, яку книжку прочитав Ґаджик.

Назву книжки записуй за зразком.

Слайд 11.  Вправа 3. Чи знайома тобі ця книжка? Поцікався в однокласників (однокласниць), хто з них її читав.

Слайд 12. Вправа 4. Випиши з розповіді Ґаджика службові слова разом з іменниками, які з ними зв'язані.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14. Вправа 5. Прочитай повідомлення Читалочки.

Встав пропущені службові слова.

Слайд 15. Вправа 6. Запиши назву книжки, про яку розповіла Читалочка.

Підкресли службове слово.

Слайд 16. Вправа 7. Візьми інтерв'ю в однокласників (однокласниць). Дізнайся, хто з них читав цю книжку. Які пригоди вигадував слоник Ґудзик?

Слайд 17-18. Вправа 8. Спиши речення, виділені в тексті про слоника. Встав пропущені службові слова.

Слайд 19. Вправа 9. Дізнайся, яку книжку прочитала Родзинка. Прочитай на обкладинці її автора і назву.

Слайд 20. Вправа 10. Склади речення про дракона Омелька зі службовим словом і запиши. Підкресли службове слово.

Слайд 21. Вправа 11. Напиши, яку книжку ти нещодавно прочитав (прочитала). Про кого чи про що в ній розповідається?

Слайд 22. Вправа 12-13. Прочитай розповідь Щебетунчика. Яку книжку прочитав Щебетунчик? Чи зацікавила вона тебе? Чому?

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання. Вправа 14. Випиши з розповіді Щебетунчика друге речення. Підкресли слова, протилежні за значенням.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні