Каталог матеріалів

Урок №89 для 1 класу з математики за А. Заїкою - Розв’язування задач. Розв’язування проблемних завдань, в т. ч. сюжетні задачі.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку з математики для 1 класу закладів загальної середньої освіти за навчальним посібником «Математика (у 3-х частинах)» (авторки Заїка А. М., Тарнавська С.С., видавництво «Підручники і посібники», 2023)

Урок №89.

Тема. Розв’язування задач. Розв’язування проблемних завдань, в т. ч. сюжетні задачі.

Мета: продовжувати формувати в учнів уміння розв’язувати задачі різних видів, зокрема проблемні та сюжетні; вчити аналізувати умову задачі, встановлювати зв’язки між величинами, визначати раціональні способи розв’язання; розвивати логічне мислення, математичну грамотність, уміння аргументувати свої міркування; формувати навички правильної побудови розв’язку та запису відповіді; удосконалювати обчислювальні навички, зокрема виконання дій додавання і віднімання; сприяти розвитку здатності до дослідницької діяльності, математичного аналізу, уваги, зосередженості та наполегливості під час розв’язування задач; формувати вміння співпрацювати в парі або групі, висловлювати свої думки та спільно знаходити розв’язки; виховувати інтерес до вивчення математики та впевненість у власних силах.

Математичні компетентності. Розв’язування проблемних завдань, сюжетні задачі.

Ключові компетентності. Формування самостійності, активності.  Усвідомлення, що математичні обчислення відображають реальні відношення.

Інтегрований навчальний зміст. Розрізнення іграшок за матеріалами, з яких вони виготовлені. Організація дозвілля молодшого школяра.

Очікуванні результати:

  • розв’язують задачі різних типів, зокрема сюжетні та проблемні;
  • аналізують умову задачі, визначають її структуру, встановлюють взаємозв’язки між величинами;
  • обирають раціональні способи розв’язання задачі, правильно виконують обчислення;
  • записують розв’язок задачі у структурованому вигляді, формулюють відповідь;
  • застосовують знання для розв’язання математичних завдань і задач.

Обладнання. Набір дитячих кубиків. Дерев’яні бруски. Іграшки.  Мультимедійний комплект, конструктор LEGO.

Хід уроку

Організаційний етап.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної  діяльності.

Слайд 3. Підготовчі вправи. Вправа «Намистинки».

Слайд 4. Підготовчі вправи. Гра «Фокус».

Слайд 5. Підготовчі вправи. Гра «Фокус».

Слайд 6. Віршована задача.

Слайд 7. Віршована задача.

Слайд 8. Складові задачі. Пригадування.

Повідомлення теми і мети уроку.

Слайд 9.Повідомлення теми уроку.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 10. Розв’язування задач за малюнком. Задача 1.

Слайд 11. Розв’язування задач за малюнком. Задача 2.

Слайд 12. Розв’язування задач за малюнком. Задача 3.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Розв’язування задач за малюнком.

Слайд 15. Розв’язування задач за умовою.

Слайд 16. Розв’язування задач за виразом.

Закріплення вивченого.

Слайд 17.Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 18.Розв’язування задач.

Слайд 19. Розв’язування задач.

Слайд 20.Рухлива вправа.

Слайд 21.Розв’язування задач за малюнком.

Слайд 22.Розв’язування задач за малюнком.

Слайд 23. Робота над завданням.

Слайд 24. Розв’язування задачі.

Слайд 25. Розв’язування задачі.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Логічне завдання.

Слайд 28. Логічна вправа «Квіткові приклади».

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 29.  Вправа «Емоційна ромашка». 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні