Каталог матеріалів

Урок №89 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Особливості вживання прийменників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №89. Особливості вживання прийменників

Мета: з’ясувати особливості вживання прийменників у різних синтаксичних конструкціях, ознайомити з випадками їх правильного та помилкового вживання, розвивати мовленнєву грамотність, удосконалювати навички правильного використання прийменників у писемному та усному мовленні, збагачувати словниковий запас, формувати уважність до норм української мови, виховувати культуру мовлення;

Очікувані результати: логічно й послідовно презентує в доцільній жанровій формі власні погляди, ідеї, переконання, підкріплюючи їх аргументами та наводячи доречні приклади із власного або суспільно-історичного досвіду, коментує власні почуття під час читання тексту та враження від прочитаного, аналізує вплив виражальних засобів на емоційно-естетичне сприйняття тексту, характеризує особливості структури тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення, знімаючи риски. Підкресліть прийменники. Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. А. Розгляньте малюнки. Про що розповів художник?

Слайди 11-12. Ознайомся. Приклади вживання прийменників.

Слайд 13. І. Прочитайте словосполучення. Поясніть суть допущених помилок.

Слайд 14. Перевіряємо.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Ознайомся. Прийменник з та його варіанти.

Слайд 17. І. Спишіть словосполучення, уставляючи на місцях пропусків прийменник з, зі, із або зо. Чи вдалося вам досягти милозвучності?

Слайд 18. Перевіряємо.

Слайди 19-20. Ознайомся. Прийменник у (в).

Слайд 21. І. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що ви з друзями ділитеся досвідом підготовки до туристичного походу. Перебудуйте усно подані жартівливі поради на спонукальні речення, розкриваючи дужки.

Слайди 22-23. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Знаю – хочу знати – дізнаюся».

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні