Каталог матеріалів

Урок №88 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Написання великої букви Т. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 88

 

Тема. Написання великої букви Т. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами.

Мета: ознайомити учнів з великою рукописною буквою Т, навчити писати її; формувати вміння писати склади і слова з великою буквою Т; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення, складати розповідь за малюнком; розвивати спостережливість; виховувати інтерес до походів.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати велику рукописну букву Т; склади та слова з буквою Т; списувати речення; розповідати за малюнком.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

 

Організація класу.

 

Слайд 1-2. Організація уроку.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 5. Фізхвилинка для очей.

Оформлення стіни слів: сім’я, родина, туристи, похід, Тарас, Тимур, Тамара, Тишко, ракетки, ролики, ковзани, м’яч, скакалка, обруч, спортивний інвентар.

Слайд 6. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита

Слайд 7. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 8. Хто зображений на малюнку? С кого складається ця родина? Хто є вірним другом сім'ї? Куди вирушила сім'я, яке спорядження взяла в дорогу?

Слайд 9. Придумайте на букву «те» імена членам родини і кличку собаці. Розгляньте зразок великої рукописної букви Т. З яких елементів вона складається? Наведіть всі елементи букви Т.

Слайд 10. Фізкультхвилинка.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 11. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 12. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 13. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Методика написання великої букви Т.

Слайд 14. Методика написання великої букви Т. З яких елементів вона складається? Пропишіть велику букву Т у повітрі.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 15. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 16. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 17. Пальчикова гімнастика.

Слайд 18. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 19. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 20. Назвіть спортивний інвентар, зображений на малюнках. Для чого він призначений? Який ще спортивний інвентар вам відомий.

Слайд 21. Складіть речення за цими малюнками. Розфарбуйте малюнки кольоровими олівцями. Намалюй свій улюблений спортивний інвентар.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

 

Слайд 22. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія. Вправа «Оберіть свій олівець».

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Оберіть свій олівець».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні