Каталог матеріалів

Урок №88 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Множимо багатоцифрове число на одноцифрове письмово

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 88. Множимо багатоцифрове число на одноцифрове письмово

Мета: формувати навички письмового множення багатоцифрового числа на одноцифрове. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати прийоми письмового множення трицифрового на одноцифрове в межах 1000, вміння переносити алгоритм письмового множення трицифрового числа на одноцифрове на випадки, коли в добутку одержують чотирицифрове число. Формувати навички множення трицифрового числа на одноцифрове у випадках, коли у значенні добутку одержують чотирицифрове число; вміння переносити спосіб множення трицифрового числа на одноцифрове на випадки множення чотири- п’ятицифрових чисел на одноцифрове; вміння виконувати письмове множення багатоцифрового числа на одноцифрове в матеріалізованій формі, у формі голосного мовлення; обчислювальні навички. Ознайомити зі способом знаходження однакової величини за двома сумарними значеннями величин (за двома сумами); здійснювати підготовчу роботу до введення задач на пропорційне ділення. Закріплювати спосіб знаходження однакової величини за двома сумами. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного, розв’язувати рівняння. Закріплювати уявлення про коло; розвивати логічне та варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 6-8. Математичний диктант.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 13. Завдання 2. Виконай множення за схемою, застосовуючи усний прийом.

Слайд 14. Завдання 3. Виконай множення письмово з коментарем.

Слайд 15. Завдання 4. Знайди значення першого добутку. Зістав добутки. Як їх відмінність вплине на розв’язання? Як можна міркувати в процесі письмового множення багатоцифрового числа на одноцифрове? Знайди значення решти виразів.

Слайд 16. Завдання 5. Прикинь, скільки цифр буде в значенні кожного добутка. Виконай множення письмово.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-19. Завдання 6. Доповни та поясни схему до кожної задачі. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2?

Слайд 20. Завдання 6. Правило.

Слайд 21-22. Завдання 7. Розв’яжи рівняння.

Слайд 23-24. Завдання 8. Постав дужки так, щоб одержати істинні рівності.

Слайд 25. Завдання 9. Накресли коло діаметром 8 см із центром у точці О. Накресли коло із центром у точці Р, радіус якого у 2 рази менший, ніж радіус кола із центром у точці О.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Завдання 1. Зістав добутки в кожному стовпчику. У чому їх відмінність? Знайди значення першого добутку письмово. Чи можна міркувати так само, обчислюючи значення другого добутку у стовпчику? Знайди значення другого добутку.

Слайд 28. Завдання 2. Виконай множення письмово з коментарем.

Слайд 29. Завдання 3. Знайди значення першого добутку. Зістав добутки. У чому їх відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання? Як можна міркувати в ході письмового множення багатоцифрового числа на одноцифрове?

Слайд 30-31. Завдання 4. Знайди значення першого добутку. Зістав добутки. У чому їх відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання? Як можна міркувати в ході письмового множення багатоцифрового числа на одноцифрове?

Слайд 32-33. Завдання 5. Добери до кожної задачі схему, поясни її. Розв’яжи задачу 1 усно. Зістав задачі 1 і 2. У чому їх відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Як можна знайти однакову для обох випадків величину? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 34. Завдання 5. Правило.

Слайд 35. Завдання 6. Визнач, якого типу подана задача. У чому полягає спосіб її розв’язування? Як знайти однакову величину?

Слайд 36. Завдання 7. Визнач, якого типу подана задача. У чому полягає спосіб її розв’язування? Як знайти однакову величину?

Слайд 37. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 38-39. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 40. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні