Каталог матеріалів

Урок №87 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо знання про арифметичні дії множення і ділення

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 87. Узагальнюємо знання про арифметичні дії множення і ділення

Мета: узагальнити та систематизувати знання про арифметичні дії множення і ділення. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати знання про дії множення та ділення; законів множення, правил множення та ділення, а також уміння їх застосовувати в обчисленнях результатів арифметичних дій; розуміння залежності значення добутку від зміни одного з множників, залежності значення частки від зміни діленого або дільника. Вдосконалювати вміння застосовувати сполучний закон множення для раціоналізації обчислень; правила множення суми на число (розподільний закон множення відносно додавання) та ділення суми на число (розподільний закон ділення відносно додавання); виконувати обчислення зручним способом. Закріплювати знання правил порядку виконання дій у виразах. Удосконалювати вміння знаходити значення числових виразів на кілька дій. Закріплювати знання правил знаходження невідомого компонента множення і ділення. Удосконалювати вміння розв’язувати рівняння, задачі на знаходження четвертого пропорційного, обернені задачі на кратне порівняння двох часток; навички письмового множення на одноцифрове та двоцифрове числа в межах 1000; розвивати логічне мислення під час розв’язування задач із логічним навантаженням.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 6-8. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Розкажи про арифметичні дії множення і ділення, користуючись вкладками 2 і 3.

Слайд 13-14. Завдання 2. Виконай арифметичні дії.

Слайд 15. Завдання 3. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 16. Завдання 4. Згадай закони множення; правила множення і ділення. Порівняй вирази без обчислення

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Завдання 6. Обчисли зручним способом за схемами. Запиши результати.

Слайд 19-20. Завдання 7. Розв’яжи задачі.

Слайд 21. Завдання 8. Виконай множення письмово.

Слайд 22-23. Завдання 9. Накресли квадрат ABCD зі стороною 6 см 4 мм. Побудуй прямокутник KLMP із таким самим периметром.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Завдання 1. Згадай закони множення; правила множення і ділення. Визнач без обчислень, чи є істинними подані рівності.

Слайд 26. Завдання 2. Як зміниться значення добутку чисел 7 і 12, якщо другий множник збільшити в 3 рази? зменшити у 2 рази?

Слайд 27-28. Завдання 3. Як зміниться значення частки чисел 48 і 8, якщо ділене збільшити в 3 рази? зменшити в 3 рази?

Слайд 29-30. Завдання 4. Обчисли зручним способом.

Слайд 31-32. Завдання 5. Знайди значення виразів.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34-35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні