Каталог матеріалів

Урок №87 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Службові частини мови. Прийменник як службова частина мови

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №87. Службові частини мови. Прийменник як службова частина мови

Мета: ознайомити учнів із поняттям службових частин мови, їх роллю в реченні, дати визначення прийменника як службової частини мови, пояснити його значення та особливості, формувати вміння розпізнавати прийменники в текстах, правильно вживати їх у мовленні та на письмі, розвивати мовленнєву грамотність, логічне мислення та уважність до мовних явищ, виховувати культуру мовлення та дбайливе ставлення до рідної мови;

Очікувані результати: логічно й послідовно презентує в доцільній жанровій формі власні погляди, ідеї, переконання, підкріплюючи їх аргументами та наводячи доречні приклади із власного або суспільно-історичного досвіду, коментує власні почуття під час читання тексту та враження від прочитаного, аналізує вплив виражальних засобів на емоційно-естетичне сприйняття тексту, характеризує особливості структури тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 7. А. Прочитайте вірш Д. Білоуса (с. 180). Які три частини мови

згадано у творі?

Слайд 8. Б. Розгляньте таблицю «Частини мови» на форзаці та назвіть частину мови, яка не належить ні до самостійних, ні до службових.

Слайди 9-10. Ознайомся. Особливості прийменника.

Слайд 11. І. Прочитайте словосполучення. Запишіть виділені прийменники у три колонки: 1) прості; 2) складні; 3) складені.

Слайд 12. І. Розгляньте зображення. Складіть усно п'ять словосполучень «дієслово + прийменник + іменник будинок». Форму іменника будинок можна змінювати.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. І. Спишіть прислів’я, уписуючи на місцях пропусків відповідні прийменники з довідки. Яка роль прийменників у цих реченнях?

Слайд 15. Перевіряємо.

Слайд 16. Прочитайте уривки з віршів. Знайдіть прийменники. Зачитайте словосполучення з прийменниками.

Слайд 17. І. Розгляньте комікс. Про що розповів художник?

Слайд 18. Ознайомся. Прийменники й співзвучні слова інших частин мови.

Слайд 19. КОЛО ДУМОК. Поясніть, чому в колонці ліворуч виділені слова є прийменниками, а в колонці праворуч – прислівниками.

Слайд 20. І. Прочитайте речення. Визначте, до яких частин мови належать

виділені слова. Обґрунтуйте свою думку.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні