Каталог матеріалів

Урок №87 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Написання не з прикметниками

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 87.

Тема. Написання не з прикметниками

Мета: навчити писати частку НЕ з прикметниками; розвивати навички визначення та підкреслення головних та другорядних членів речення; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, уважність та швидкість під час розв’язання тестових завдань з однією правильною відповіддю.

Очікувані результати: учень/учениця записує та обґрунтовує написання частки НЕ з прикметниками; підкреслює головні та другорядні члени речення; розв’язує тестові завдання з однією правильною відповіддю.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Так / Ні.

Слайд 6-8. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Спостереження. Прочитайте речення в колонках. Які з виділених прикметників виражають одне поняття, а які — заперечення? Чи змінюється значення прикметника залежно від його написання? 

Слайд 11. Прочитай і повтори.

Слайд 12. Перепишіть сполуки з прикметниками, знімаючи риску. Поясніть написання слів із не.

Слайд 13. Перевір себе.

Слайди 14-15. Прочитайте вірш і виконайте завдання.

Слайд 16. Випишіть виділені сполуки, додавши до прикметника не. Поясніть написання. Доберіть до вірша заголовок, поясніть його.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайди 18-19. Щоденні 5.

Слайд 20. Поєднайте частини прислів’їв, знімаючи риску в прикметниках. Запишіть. Підкресліть прикметники як члени речення. Прочитайте назву квітів, «заховану» в літерах виділеного прикметника.

Слайд 21. Перегляньте експрес-урок «Неочевидний переклад кольорів: брунатний, блаватний, смарагдовий» (автор О. Авраменко). Про які власне українські прикметники ви дізналися? Запишіть їх.

Закріплення вивченого

Слайд 22. Тестове завдання.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні