Каталог матеріалів

Урок №86 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Добираю дієслова антоніми і синоніми.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 86.  Добираю дієслова антоніми і синоніми.

 

Мета: поглибити знання про дієслова, вчити добирати дієслова – антоніми і синоніми, розуміти функцію дієслів, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6. Вправа 1. Прочитай текст. Поміркуй, чому місто має таку назву.

Слайд 7-8. Вправа 2. Знайди в тексті про Соледар синоніми до виділених дієслів. Запиши утворені пари слів.

Слайд 9-10. Вправа 3. Заміни подані вислови близькими за значенням дієсловами з довідки. Запиши утворені речення.

Слайд 12-14. Вправа 4. Прочитай прислів’я. Випиши дієслова-антоніми.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-18. Вправа 5. Допоможи Читалочці і Родзинці виконати завдання. Добери і запиши антоніми до поданих дієслів.

Слайд 19. Вправа 6. Прочитай, як описав ярмарок самими лише дієсловами український письменник Остап Вишня.

Слайд 20. Словникова робота. Стіна слів.

Слайд 21-22. Вправа 7. Склади і запиши за описом Остапа Вишні розповідь про стародавній ярмарок. Користуйся поданими запитаннями.

Слайд 23. Вправа 8. Прочитай пари речень. Що можеш сказати про значення виділених дієслів? Визнач їх час.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 25. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 26-28. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні