Каталог матеріалів

Урок №85 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Правильні і неправильні дроби.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 85. Правильні і неправильні дроби.

Мета: вчитися розрізняти правильні та неправильні дроби, порівнювати їх з одиницею, розв’язувати задачі, що передбачають використання поняття правильного і неправильного дробу; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють розрізняти правильні та неправильні дроби, порівнювати їх з одиницею, розв’язувати задачі, що передбачають використання поняття правильного і неправильного дробу.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної ді Слайд 5-6. Математичний диктант.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 5-9. Основні поняття теми.

Слайд 10-11. Рухлива вправа.

Слайд 12-22. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1 - 3 рівня складності № 817, 818, 820, 822.

Слайд 23. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 24. Завдання: Обчисліть зручним способом:

1) 959 – (159 + 273); 2) (584 + 137) – 484;

3) 781 – (329 + 281); 4) (497 + 382) – 182.

Слайд 25. Завдання. Бюджет деякої родини складає 48 000 грн на місяць. На всі життєві потреби родина витрачає цієї суми. Скільки може заощадити ця родина протягом року?

Слайд 26. Індивідуальна робота.

Завдання. При яких натуральних значеннях a дріб буде неправильний?

Знайди три значення a, при яких цей дріб буде правильний.

Слайд 27. Задачі на логіку.

Уздовж прямої лінії росте 10 яблунь. Кількість яблук на сусідніх яблунях відрізняється на 1. Чи може на всіх яблунях разом бути 2023 яблука?

Підсумок

Слайд 28. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 29. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні