Каталог матеріалів

Урок №85 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Аналіз переказу. Творення прикметників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 85.

Тема. Аналіз переказу. Творення прикметників

Мета: ознайомити із чергуваннями приголосних під час творення відносних прикметників, учити утворювати присвійні прикметники від іменників і та ІІ відмін; розуміти роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; розвивати навички утворення словотвірного ланцюжка; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця утворює відносні прикметники за допомогою суфіксів –ськ, -зьк, -ськ; утворює присвійні прикметники; розуміє роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Online завдання.

Слайд 6. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Спостереження. Прочитайте словосполучення в колонках. Чим відрізняється будова прикметників кожного словосполучення? Яку значущу частину слова найчастіше використовують для творення прикметників?

Слайди 9-10. Прочитай і повтори.

Слайд 11. Укажіть прикметники, які перейшли в іменники. Визначте їхню синтаксичну роль. Перетворіть їх на прикметники (усно).

Слайд 12. Зауважте.

Слайди 13-14. Запам’ятай.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Утворіть від іменників відносні прикметники та запишіть (за зразком).

Слайд 19. Утворіть і запишіть присвійні прикметники. З перших букв власних назв складіть ім’я грецької богині. Змоделюйте життєву ситуацію вживання утворених прикметників.

Слайди 20-21. Прочитайте текст. Випишіть із тексту відносний прикметник, утворіть його словотвірний ланцюжок. Висловте думку про сучасне переосмислення слова паляниця.

Слайд 22. Культура слова.

Закріплення вивченого

Слайд 23. Так/Ні.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Піраміда знань».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні