Каталог матеріалів

Урок №83 для 1 класу з математики за А. Заїкою - Дослідження зміни різниці. Компоненти і результат при відніманні. Визначення закономірностей зміни різниці від зміни зменшуваного.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку з математики для 1 класу закладів загальної середньої освіти за навчальним посібником «Математика (у 3-х частинах)» (авторки Заїка А. М., Тарнавська С.С., видавництво «Підручники і посібники», 2023)

Урок №83.

Тема. Дослідження зміни різниці. Компоненти і результат при відніманні. Визначення закономірностей зміни різниці від зміни зменшуваного.

Мета: ознайомити учнів із поняттям компонентів дії віднімання (зменшуване, від’ємник, різниця); дослідити зміну різниці залежно від зміни зменшуваного; навчити визначати закономірності зміни різниці при зміні одного з компонентів; закріпити навички виконання дій віднімання; розвивати дослідницькі навички, здатність до логічного мислення, аналізу та узагальнення; формувати навички самостійного виявлення закономірностей у математичних діях; розвивати вміння застосовувати отримані знання в практичних задачах; виховувати уважність, наполегливість та інтерес до вивчення математики.

Математичні компетентності. Компоненти і результат при відніманні. Визначення закономірностей зміни різниці від зміни зменшуваного. Складання й обчислення виразів.

Ключові компетентності. Уміння визначати умови при дослідженні.

Інтегрований навчальний зміст. Види квітів.

Очікуванні результати:

  • називають компоненти дії віднімання (зменшуване, від’ємник, різниця);
  • виконують дію віднімання на основі закономірностей зміни різниці;
  • визначають, як зміна зменшуваного впливає на різницю;
  • розв’язують задачі, використовують знання про компоненти дії віднімання;
  • проводять дослідження, роблять висновки та пояснюють їх;
  • застосовують отримані знання в практичних ситуаціях.

Обладнання. Ілюстрації лілій, їх різновидів. Малюнки нарцисів, модель або ілюстрації павука хрестовика. Мультимедійний комплект, конструктор LEGO.

Хід уроку

Організаційний етап.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної  діяльності.

Слайд 3. Робота над загадкою.

Слайд 4. Робота над загадкою.

Слайд 5. Вправа «Поливаємо квіточки».

Слайд 6. Вправа «Поливаємо квіточки».

Слайд 7. Назви чисел під час віднімання. Пригадування.

Повідомлення теми і мети уроку.

Слайд 8.Повідомлення теми уроку.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 9. «Ланцюжок» обчислень.

Слайд 10. Робота над завданням.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Назви чисел під час віднімання.

Слайд 13. Висновок.

Закріплення вивченого.

Слайд 14.Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 15. Обчислення виразів за таблицею.

Слайд 16. Письмова робота.

Слайд 17. Складання та обчислення виразів.

Слайд 18.Розв’язування задачі.

Слайд 19. Складання та розв’язування задачі.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21.Робота з геометричним матеріалом.

Слайд 22.Письмова робота.

Слайд 23. Розв’язування задачі.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Гра «Математична павутинка».

Слайд 26. Гра «Дешифровка».

Слайд 27. Закріплення вивченого матеріалу про «сусідні» числа.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 28.  Вправа «Емоційна ромашка».  

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні