Каталог матеріалів

Урок №82 з курсу "Я досліджую світ" для 3 класу за Н. Будною - Тварини. Різноманітність тварин. ст.86-89

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №82. Тварини. Різноманітність тварин

Мета: ознайомити учнів із різноманітністю тваринного світу, класифікацією тварин за групами (хребетні, безхребетні), їхніми основними ознаками та середовищем існування.

Розвивальна: Розвивати вміння спостерігати, аналізувати та порівнювати тварин за зовнішнім виглядом, способом живлення та пересування.

Виховна: Виховувати любов та дбайливе ставлення до природи, формувати екологічну свідомість, відповідальність за збереження біорізноманіття.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

  1. ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

  1. МНД (мотивація навчальної діяльності)
  2. АОЗ (актуалізація опорних знань)
  3. ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Прослухаймо вірш та налаштуймося на роботу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Розгадайте ребус.

Слайд6. Пригадай.

Слайд7. Довідничок.

Слайд8-11. Які ознаки живих організмів притаманні тваринам?

Слайд12. Поміркуй.

Слайд13. Рухлива вправа.

Слайд14. Розрізняють такі групи тварин:

Слайд15. На Землі, крім комах, риб, птахів і звірів, існують ще інші групи тварин:

Слайд16. Довідничок.

Слайд17. Молюски.

Слайд18. Річковий рак, краби і креветки — представники ракоподібних. Їхнє тіло вкрите твердим панциром.

Слайд19-20. Довідничок.

Слайд21. У комах шість ніг, тіло поділено на три частини: голова, груди та черевце.

Слайд22. Комахи літають, бігають, стрибають, повзають, плавають.

Слайд23. Назвіть зображених тварин. Як їх можна назвати одним словом? Яких з них ви бачили? Де саме?

Слайд24. Словничок.

Слайд25. Дихають риби за допомогою зябер розчиненим у воді киснем.

Слайд26. Довідничок.

Слайд27. Слово вчителя.

Слайд28. Фізкультхвилинка.

Слайд29. Об’єднай одним словом цих тварин.

Слайд30. Слово вчителя.

Слайд31. Розглянь різних птахів. Що в них спільного, а чим вони відрізняються?

Слайд32. Запам’ятай.

Слайд33. Назви звірів, зображених на малюнку. Порівняй їх між собою. Яка істотна ознака звірів?

Слайд34. Запам’ятай.

Слайд35-36. Порівняйте тварин: що між ними спільного? Чим вони відрізняються?

Слайд37. Робота в зошиті.

Слайд38.  До якої групи належать тварини.

  1. ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд39. Домашнє завдання.

  1. Підсумок.
  2. Рефлексія.
Коментарі до даного матеріалу поки відсутні