Каталог матеріалів

Урок №82 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо складені задачі з величинами: подоланий шлях, швидкість руху, час руху

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 82. Розв’язуємо складені задачі з величинами: подоланий шлях, швидкість руху, час руху

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, в яких описано процес руху тіла. Актуалізувати знання формул швидкості руху, часу руху, подоланого шляху та їх застосування під час розв’язування простих задач. Формувати вміння розв’язувати задачі, в яких описано процес руху; зіставляти ці задачі з аналогічними задачами, що містять інші групи взаємопов’язаних величин; досліджувати вплив ситуації задачі на її розв’язання; складати задачі на різницеве порівняння та на знаходження суми двох добутків з величинами швидкість руху, час руху та подоланий шлях за виразами. Вдосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій; обчислювальні навички; уміння порівнювати іменовані числа; навички додавання та віднімання іменованих чисел. Формувати вміння розв’язувати задачі на роботу з даними. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-13. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; 3 і 4. Як їх відмінність вплине на розв’язання? Розв’яжи задачі 2–4.

 

 

Слайд 14. Завдання 2. Розв’яжи задачу, визначивши швидкість руху автомобіля в км/хв. Запиши швидкість руху автомобіля в км/год.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Завдання 3. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 17. Завдання 4. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 18-19. Завдання 5. Виконай обчислення письмово. Перевір одержані результати.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Завдання 1. Визнач невідомі величини.

Слайд 22-25. Завдання 2. Розв’яжи задачі 1 і 3. Зістав задачі 1 і 2; 3 і 4. Як відмінність задач вплине на їх розв’язання?

Слайд 26-27. Завдання 3. За даними рисунків склади задачі, які розв’язуються поданими виразами.

Слайд 28. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 29. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 30. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні