Каталог матеріалів

Урок №81 для 5 класу з української мови за О. Авраменко - Чергування голосних звуків.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова» О. Авраменко для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №80. Чергування голосних звуків

Мета: ознайомити учнів із найпоширенішими випадками чергування голосних звуків; навчити розрізняти явище чергування у словах; з’ясувати умови чергування; формувати навички правильного написання слів; удосконалювати вміння правильно записувати слова у фонетичну транскрипцію; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця правильно вимовляє голосні та приголосні звуки; записує слова фонетичною транскрипцією; розпізнає у словах явища уподібнення звуків, спрощення, чергування; проводить лінгвістичне спостереження; добирає слова із уподібненням звуків, спрощенням, чергуванням; читає слова уголос із дотриманням норм орфоепії; визначає в слові орфограми, обґрунтовує написання слів, записує слова згідно вивчених орфограм; вибирає прийменник, сполучник з дотриманням правил милозвучності; розв’язує ситуаційні завдання пов’язані із уживанням слів; працює з орфографічним словником.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Прочитайте слова. Зверніть увагу на зміну голосних звуків у коренях слів.

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Прочитайте речення та виконайте завдання.

Слайд 10. Запам’ятайте.

Слайд 11. Запам’ятайте.

Слайд 12. Визначте, які звуки чергуються в словах і де відбувається чергування — у коренях чи суфіксах (усно).

Слайд 13. Прочитайте приказки та прислів’я. Перепишіть речення, ставлячи слова в дужках у потрібну форму. Підкресліть літери, що позначають голосні звуки, які чергуються.

Слайд 14. Перевірте себе.

Слайд 15. Випишіть усі слова з буквами я та є у дві колонки: 1) де ці букви позначають один звук і м’якість попереднього приголосного; 2) де ці букви позначають два звуки.

Слайд 16. Перевірте себе.

Слайд 17. Запам’ятайте.

Слайд 18. Запам’ятайте.

Слайд 19. Гімнастика для очей.

Слайд 20-21. Щоденні 5.

Слайд 22. Перепишіть слова, уставляючи на місці крапок пропущені літери.

Слайд 23. Доберіть до поданих слів такі форми або утворіть від них спільнокореневі слова так, щоб звук [і] чергувався з [о] або [е].

Слайд 24. Перевірте себе.

Слайд 25-27. Виконайте тестові завдання.

Слайд 28. Виконайте завдання.

Слайд 29. Культура мовлення.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 30. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 31. Рефлексія. Вправа «Печиво від совенят».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні