Каталог матеріалів

Урок №80 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Написання прислівників разом і з дефісом

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №80. Написання прислівників разом і з дефісом

Мета: знайомити учнів з правилами написання прислівників разом і через дефіс; сформувати навички правильного написання цих слів у мовленні та на письмі, розвивати орфографічну грамотність, логічне мислення, увагу до мовних особливостей, уміння аналізувати та узагальнювати мовні явища, виховувати культуру мовлення, уважність до мовних норм, інтерес до вивчення української мови;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, обґрунтовує свою позицію щодо почутого повідомлення з урахуванням власного досвіду та інформації з окремих джерел, які вважає авторитетними, позитивно впливає на емоційний стан учасників групової комунікації, цінуючи власну культурну традицію та виявляючи повагу до інших, аргументован.о висловлюється про актуальність і достовірність інформації на основі власного досвіду, аналізу прочитаного тексту, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. А. Зіставте написання виділених слів. Чи співзвучні вони? Як утворено прислівник поволі?

Слайди 9-10. Ознайомся.

Слайд 11. І. Прочитайте вголос прислівники, правильно їх наголошуючи.

Обґрунтуйте написання.

Слайд 12. І. Спишіть словосполучення, замінюючи виділені слова (сполучення слів) близькими за значенням прислівниками з поданої «хмари» слів.

Слайд 13. І. Запишіть подані сполучення слів за зразком.

Слайд 14. Перевіряємо.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. І. Утворіть і запишіть вісім прислівників, поєднуючи довільно подані прислівники й частки. Визначте розряд за значенням кожного утвореного прислівника.

Слайд 17. Спишіть прислівники, знімаючи риски. Обґрунтуйте орфограму «Написання прислівників разом і з дефісом».

Слайд 18. Перевіряємо.

Слайд 19. І. Спишіть прислів’я, знімаючи риски.

Слайди 20-21. Ознайомся. Співзвучні слова.

Слайд 22. Прочитайте речення. Обґрунтуйте написання виділених слів. До якої частини мови належить кожне з них?

Слайд 23. КОЛО ДУМОК. Поміркуйте, у яких прислів'ях виділені слова є прислівниками і їх потрібно писати разом, а в яких – сполученням прийменника з іменником (пишемо окремо).

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексійна мішень.

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні