Каталог матеріалів

Урок №8 з музичного мистецтва для 2 класу за Масол, Л. М. - Троїсті музики Троїсті музики. Ансамбль.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л.М. Масол, О.В. Гайдамака, О.М. Колотило»

Урок №8. Троїсті музики

Троїсті музики. Ансамбль.

СММ: Л. Колодуб. Троїсті музики.

ХТД: «Ой заграйте, дударики» (музика А. Філіпенка, вірші В. Панченка).

Нотна грамота: ознайомлення з нотами соль, мі, сі, до

Мета: ознайомити учнів з українськими народними інструментами та особливостями їхнього звучання; ознайомити учнів із нотами: соль, мі, сі, до; розвивати вміння учнів виконувати українські народні пісні, розрізняти на слух звучання окремих народних інструментів. Виховувати інтерес до українських народних музичних інструментів, народної пісні та класичних творів українських композиторів.

 

Очікувані результати: здобувач освіти знає тривалість нот: ціла, половинна, четвертна, восьма; народні музичні інструменти (скрипку, сопілку, бубон, цимбали); розрізняє звучання інструментів на слух; володіє початковою нотною грамотою; уважно слухає музичні твори, характеризує музичний твір (мелодію, темп і ритм); знає правила співу; відтворює ритм за тривалістю нот; бере участь в обговоренні творів мистецтва.

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан).

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Прослухайте вірш і налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4. Розв’яжіть «музичні приклади».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд5-6. Слово вчителя

Слайд7. Послухайте: Левко Колодуб. Троїсті музики.

Слайд8. Дайте відповіді на запитання.

Слайд9. Розгляньте зображення.

Слайд10. Рухлива вправа

Слайд11. Запам’ятайте!

Слайд12-14. Відгадайте загадку.

Слайд15. Фізкультхвилинка

Слайд16. Послухайте пісню «Ой заграйте, дударики» муз. А. Філіпенка, сл. В. Панченка.

Слайд17. Відтворіть гру дудариків пантомімою.

Слайд18. Розучуємо текст пісні «Ой заграйте, дударики».

Слайд19. Виконання пісні «Ой заграйте, дударики»

Слайд20. Гімнастика для очей

Слайд21. Познайомтеся із нотками-сестричками.

Слайд22. Упізнайте нотки, з якими ви познайомились, серед інших.

Слайд23. А так ці нотки розмістились на клавіатурі піаніно.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24-27. Прочитайте слова, де «сховалися» ноти.

Слайд28. Поєднайте зображення музиканта із назвою музичного інструмента.

Підсумок

Рефлексія

Слайд29. Рефлексійна вправа «Дерево зростання»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні