Каталог матеріалів

Урок №8 з музичного мистецтва для 7 класу за Л. Кондратовою - Традиції та нове трактування в мистецтві

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Кондратова»

Урок №08. Традиції та нове трактування в мистецтві

Поняття академічна музика. Академічний стиль. Поняття Інструментування (оркестрування). Історія розвитку аранжування в музиці. Аранжування симфонічної музики. Поняття інструментування (оркестрування) в музичному мистецтві. Різновиди аранжування академічної музики: інструментальне, вокальне (хорове) й електронне. Академічна музика та історія розвитку аранжування в музиці. Аранжування шедеврів симфонічної музики.

СММ: В. А. Моцарт. Симфонія № 40 соль мінор. Частина 1. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 соль мінор. Частина 1 (у виконанні естрадно-симфонічного оркестру під керівництвом П. Моріа, Франція). Уривок із кінофільму «Амадей» (реж. М. Форман, 1984) В. Косенко. «Пасакалія» з циклу «11 етюдів у формі старовинних танців» (фортепіано). В. Косенко. «Пасакалія» для фортепіано в перекладенні для оркестру.

Гра «Актори і співаки».

ХДТ: «Ясноока україночка» (слова та музика Н. Май)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Обговоріть.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5-6. Запам’ятайте.

Слайд7-9. Слово вчителя

Слайд10. Прослухайте: В. А. Моцарт. Симфонія № 40 соль мінор. Частина 1 (у виконанні академічного камерного оркестру «Арката» Вінницької обласної філармонії).

Слайд11. Прослухайте: В. А. Моцарт. Симфонія № 40 соль мінор. Частина 1 (у виконанні естрадно-симфонічного оркестру під керівництвом П. Моріа, Франція).

Слайд12. Обговоріть.

Слайд13. Перегляньте: уривок із кінофільму «Амадей». (реж. М. Форман, 1984).

Слайд14. Гімнастика для очей

Слайд15-16. Слово вчителя

Слайд17. Запам’ятайте.

Слайд17-21. Слово вчителя

Слайд22. Прослухайте: В. Косенко. «Пасакалія» з циклу «11 етюдів у формі старовинних танців» (фортепіано).

Слайд23. Прослухайте: В. Косенко. «Пасакалія» для фортепіано в перекладенні для оркестру.

Слайд24. Обговоріть.

Слайд25. Виконайте пісню «Ясноока україночка» (слова і музика Н. Май). Заспівайте пісню спочатку під акомпонемент музичного інструмента, а тоді – під фонограму. Запишіть свій спів на диктофон і порівняйте звучання пісні під різний супровід.

Слайд26. Гра «Актори і співаки»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд27. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд28. Самостійне дослідження, медіапошук

Рефлексія

Слайд29. Рефлексійна мішень. «Влуч» цеглинкою LEGO в мішень та оціни урок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні