Каталог матеріалів

Урок №8 з історії України для 6 класу. О. Гісем, О. Гісем. - Суспільна організація найдавніших людських спільнот

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку історії України та всесвітньої історії з використанням навчального посібника «Історія України. Всесвітня історія» (підручник для 6 класу) О. В. Гісем, О. О. Гісем

Урок №8. Суспільна організація найдавніших людських спільнот

Мета: простежити процес еволюції найдавніших колективів людей і розкрити зміст понять: «сім’я», «рід», «плем’я», «союз племен», «родова община», «сусідська община», «народні збори», «рада старійшин», «вождь»; охарактеризувати систему організації влади за первісних часів і причин подальшого її ускладнення; порівнювати соціальну організацію первісних суспільств на території Європи та України.

Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: визначати і пояснювати на прикладах поняття «сім’я», «рід», «плем’я»; «союз племен», «родова община», «сусідська община», «народні збори», «рада старійшин», «вождь»; порівнювати суспільну організацію на різних етапах розвитку первісного суспільства; характеризувати організацію влади за первісних часів та ускладнення суспільного життя; порівнювати спосіб життя та соціальну організацію первісних суспільств на території Європи та України.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора»

Слайд 4. Фронтальне опитування

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Розповідь вчителя.

Слайд 6. Робота з підручником.

Слайд 7. Розповідь вчителя. Цікаво знати

Слайд 8. Робота з підручником.

Слайд 9. Метод «Упіймай думку»

Слайд 10. Робота з відео

Слайд 11. Online завдання.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Online завдання.

Слайд 14-15. Робота в парах.

Слайд 16. Фронтальне опитування

Слайд 17. Робота в групах.

Слайд 18. Вправа «Крісло автора».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Фронтальне опитування

Слайд 20. Метод «Незакінчене речення»

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні