Каталог матеріалів

Урок №8 інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" для 6 класу за Д. Бідою - Що відбувається з тілами за нагрівання. Теплове розширення твердих тіл, рідин і газів.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» за підручником «Пізнаємо природу». Автор Д. Біда (2023)

Урок №8. Що відбувається з тілами за нагрівання. Теплове розширення твердих тіл, рідин і газів.

Мета: допомогти учням зрозуміти основні терміни і поняття, пов'язані з тепловим розширенням, такі як довжина, площа і об'єм тіла, що теплове розширення відбувається через збільшення середньої відстані між атомами або молекулами в тілі під впливом збільшення температури, що різні матеріали розширюються по-різному при нагріванні, і мати знання про коефіцієнти теплового розширення для різних речовин, розуміти, як тіла реагують на температурні зміни, і застосовувати ці знання у практиці. Крім того, вони зможуть розвивати критичне мислення і аналітичні навички через розв'язування завдань і вирішення практичних проблем, пов'язаних з тепловим розширенням.

Очікуванні результати: учні розуміють, що теплове розширення відбувається через збільшення середньої відстані між атомами або молекулами в речовині при збільшенні температури, знають про теплове розширення в різних агрегатних станах: Учні мають засвоїти, що різні середовища (тверді тіла, рідини і гази) реагують на нагрівання по-різному і мають власні коефіцієнти теплового розширення, здатні пояснити результати теплового розширення для різних матеріалів, використовуючи фізичні закони і принципи, застосовують свої знання про теплове розширення в реальних життєвих ситуаціях, наприклад, при проектуванні розширювальних швів в будівельних конструкціях або розрахунку деформацій в інженерних системах.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Словничок.

Слайд5. Слово вчителя.

Слайд6. Перегляд відео «Теплове розширення тіл»

Слайд7. Робота в підручнику.

Слайд8. Слово вчителя.

Слайд9. Розглянь та поясни схему.

Слайд10. Запам’ятай.

Слайд11. Перегляд відео «Аномалії води»

Слайд12. Слово вчителя.

Слайд13. Як називається це явище?

Слайд14. Словничок.

Слайд15. Розглянь малюнки. З якої посудини рідина випарується швидше?

Слайд16.Гімнастика для очей.

Слайд17. Робота в підручнику.

Слайд18. Запам’ятай.

Слайд19. Рідини випаровуються з різною швидкістю.

Слайд20. Робота в підручнику.

Слайд21. Підсумуймо.

Слайд22. Вправа «Трибуна думок»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні