- Головна
- Початкова школа. 2 клас
- Математика
- Математика. Посібник. Гісь О. М., Філяк І. В. 2 клас. 2024 року випуску
- №079 - Задачі, що стосуються напрямку руху.
Урок №79 для 2 класу з математики за Гісь О. М., Філяк І. В - Задачі, що стосуються напрямку руху.
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «за посібником О. М. Гісь, І. В. Філяк» у 3-х частинах.
Урок № 079. Задачі, що стосуються напрямку руху.
Мета: ознайомити учнів із задачами, що пов’язані з напрямком руху, та способами їх розв’язування; формувати вміння аналізувати умову задачі, визначати послідовність руху за напрямками (північ, південь, захід, схід); розвивати просторове уявлення, уважність, логічне мислення та обчислювальні навички; виховувати старанність, самостійність у роботі, інтерес до вивчення математики та навички роботи в групі.
Очікуванні результати: розумітимуть і пояснюватимуть поняття напрямків руху (північ, південь, захід, схід); правильно читатимуть і аналізуватимуть умову задач на напрямок руху; обиратимуть доцільний спосіб розв’язання таких задач; виконуватимуть обчислення відстаней у межах вивченого числового матеріалу; пояснюватимуть свій вибір шляху чи обчислення усно; розвиватимуть просторове мислення, логіку та увагу; працюватимуть у парах чи групах, демонструючи вміння слухати і співпрацювати.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;
комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);
соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;
здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;
інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.
Обладнання: мультимедійний комплект, конструктор LEGO.
Хід уроку
І. Вступна частина.
Організація класу.
Слайд 2. Організація класу.
Актуалізація знань.
Слайд 3-4. Усна лічба. Віднови таблицю.
Слайд 5. Перевірка домашнього завдання.
Слайд 6. Вправа «Число дня».
Слайд 7. Каліграфічна хвилинка.
Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної .
ІІ. Основна частина.
Слайд 8. Обчисли.
Слайд 11-12. Діти грають у хованки.
Слайд 13. Фізкультхвилинка для очей.
Слайд 14. Порівняй периметри цих фігур.
Слайд 15-16. Поміркуй.
Слайд 17. Фізкультхвилинка.
IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
Слайд 18-21. Запиши і обчисли вирази.
Слайд 22. Поміркуй що більше:
Слайд 23. Яке число заховалося?
Слайд 24. Обчисли.
Слайд 25-26. У дужках записано числа. Встав ці числа в клітинки, щоб отримати правильну рівність.
Виконання Online завдання.
Слайд 27-28. Online завдання.
ІV. Заключна частина. Рефлексія.
Слайд 29. Домашнє завдання.
Слайд 30. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку лего.
В уроці присутні:
- План-конспект
- Поширений конспект
- Фізкультхвилинка
- Інтерактивне завдання
- Мультимедійна презентація
- Гімнастика для очей
ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ
1. Операційна система:
- Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
- macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
- iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).
2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.
3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:
- Windows 10 / Windows 11 (64-bit) мати встановлений програмний засіб для розпаковування архівів 7-Zip 19.0+. Завантаження даного архіватора доступне на офіційному сайті розробника - https://www.7-zip.org, (Альтернативний архіватор - WinRAR 6.0+).
- MacOS 12.0 (Monterey) або новішою мати встановлений програмний засіб https://apps.apple.com/us/app/unzip-zip-file-opener/id1281374098 або https://apps.apple.com/us/app/zip-rar-file-extractor/id769409043
- iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв) мати встановлений програмний засіб https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rarlab.rar&hl=uk&gl=US
4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».
5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:
- Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
- Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
- Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
- Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
- Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).
6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).
Увійти через Google
Увійти через Facebook