Каталог матеріалів

Урок №79 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Ступені порівняння якісних прикметників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №79.

Тема: Ступені порівняння прикметників

Мета: навчити утворювати вищий та найвищий ступені порівняння прикметників; визначати рід, число, відмінок прикметників; розуміти роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; розвивати навички доречного вживання прикметників у власному мовленні; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; вчити розв’язувати тестові завдання; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця утворює вищий та найвищий ступені порівняння прикметників; визначає рід, число, відмінок прикметників знаходить прикметники в реченні; розуміє роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; розв’язує тестові завдання; доречно вживає прикметники у власному мовленні.

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 5-6. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Online завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Спостереження за мовним матеріалом.

Слайд 11. Запам’ятай.

Слайди 12-13. Творення ступенів порівняння якісних прикметників.

Слайд 14. Утворіть від поданих прикметників ланцюжки простої і складеної форм (усно).

Слайди 15-17. Зауважте.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

Слайди 19-20. Щоденні 5.

Слайд 21. Випишіть прикметники, які можуть утворювати ступені порівняння.

Слайд 22-23. Перепишіть речення, утворивши від прикметників у дужках вищий або найвищий ступінь порівняння. Позначте кольорами прикметники вищого та найвищого ступенів порівняння. Визначте число, рід і відмінок утворених прикметників.

Слайд 24. Культура слова.

Закріплення вивченого

Слайди 25-26. Тестові завдання.

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 28. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні