Каталог матеріалів

Урок №79 з курсу "Я досліджую світ" для 3 класу за Н. Будною - Культурні рослини. ст.77- 80

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №79. Культурні рослини

Мета: познайомити учнів з поняттям культурних рослин: що це таке, які рослини відносяться до культурних, та яке їх значення для людини.

Розглянути основні види культурних рослин: зернові, овочеві, фруктові, технічні, лікарські та інші.

Вивчити процес вирощування культурних рослин: умови для їх росту, сільськогосподарські технології.

Ознайомити з важливістю культурних рослин у повсякденному житті: харчування, промисловість, медицина, екологія.

Розвивати навички спостереження і порівняння рослин: вивчати різницю між дикорослими і культурними рослинами.

Формувати екологічну свідомість учнів: розуміння важливості охорони культурних рослин та збереження біорізноманіття.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

  1. ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

  1. МНД (мотивація навчальної діяльності)
  2. АОЗ (актуалізація опорних знань)
  3. ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло

Слайд3. Організація класу

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі

Слайд5. Які рослини ростуть у лузі, у лісі, а які — вирощують люди

Слайд6. Розглянь схему. Культурні рослини поділяються:

Слайд7. Зернові культури

Слайд8. Рухлива вправа

Слайд9. За зображеннями розкажи, яку користь тобі приносять рослини

Слайд10-11. Назви кашу. Із чого її зварили?

Слайд12. Розглянь як росте просо

Слайд13. Назви кашу. Із чого її зварили?

Слайд14. Розглянь як росте рис

Слайд15. Назви кашу. Із чого її зварили?

Слайд16. Розглянь як росте овес

Слайд17. Робота в підручнику

Слайд18. Технічні культури

Слайд19. Що з чого?

Слайд20. Овочеві культури

Слайд21. Плодово-ягідні культури

Слайд22. Робота в підручнику

Слайд23. Декоративні рослини

Слайд24. Поміркуй, яка із зображених декоративних рослин є деревом, яка — кущем, а яка — трав’янистою рослиною. Обґрунтуй свою думку

Слайд25. Фізкультхилинка.

Слайд26. Поміркуй

Слайд27. Чи знаєте ви, як добувають олію?

Слайд28. Які декоративні рослини вирощують ваші рідні на клумбах там, де ти живеш?

Слайд29. З якого буряка варять борщ, а з якого виробляють цукор?

Слайд30. Що з чого виготовляють?

Слайд31-33. До якої групи належить рослина?

  1. ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд34. Домашнє завдання

  1. Підсумок
  2. Рефлексія
Коментарі до даного матеріалу поки відсутні