Каталог матеріалів

Урок №79 з курсу за "Я досліджую світ" для 4 класу за Н. Будною - Кримські гори. Охорона природи Кримських гір

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №79. Кримські гори. Охорона природи Кримських гір.

Мета: ознайомити учнів з особливостями географічного розташування Кримських гір, їх природними характеристиками, флорою та фауною.

Пояснити важливість охорони природи Кримських гір та проблему екологічного стану регіону.

Розглянути основні заходи з охорони природи, що проводяться на території Кримських гір.

Розвивальна мета:

Розвивати вміння учнів аналізувати екологічні проблеми, формувати критичне мислення щодо збереження природних ресурсів.

Сприяти розвитку вміння працювати з картами та іншими джерелами інформації.

Виховна мета:

Виховувати у учнів почуття відповідальності за збереження природи та бажання брати участь в екологічних ініціативах.

Формувати екологічну свідомість та повагу до природи рідного краю.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Розглянь карту. У якій частині України розташовані Кримські гори?

Слайд6. Із якою природною зоною межують Кримські гори?

Слайд7. Довідничок.

Слайд8. Цікаво знати.

Слайд9. Клімат.

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Розкажи про річки, що протікають на території Кримських гір.

Слайд12. У горах простягається Великий каньйон Криму — вузька і глибока ущелина завдовжки майже 3 км.

Слайд13. На південному схилі гори Ай-Петрі розташований найвищий в Україні водоспад — Учан-Су на однойменній річці.

Слайд14. Найвищою вершиною Кримських гір є Роман-Кош (1545 м).

Слайд15. У підліску ростуть ялівець колючий, шипшина, вовчі ягоди, кизил, плющ.

Слайд16. Навесні квітують підсніжники, крокуси, гіацинти.

Слайд17. Тваринний світ: олень благородний, козуля, муфлон.

Слайд18. Зустрічаються заєць-русак, куниця кримська, лисиця кримська гірська, борсук, дика свиня, їжак, кажани.

Слайд19. Птахи: сойка кримська, дятел строкатий, синиця чорна, шишкар ялиновий.

Слайд20. У горах гніздяться хижі птахи: сип білоголовий, гриф чорний, орлан-білохвіст.

Слайд21. Рептилії і земноводні: полоз леопардовий, ящірка скельна, гекон кримський, ропуха зелена, черепаха болотна.

Слайд22. Рідкісними є богомол, турун кримський, вусач альпійський.

Слайд23. Поміркуй.

Слайд24. Фізкультхвилинка.

Слайд25. Довідничок.

Слайд26. Вирощування лаванди.

Слайд27. Санаторій «Курпати»

Слайд28. Визнач за допомогою карти природних зон України, які заповідники є в Кримських горах.

Слайд29. Слово вчителя.

Слайд30. Кримський заповідник.

Слайд31. Ялтинський гірсько-лісовий.

Слайд32. Карадазький природний заповідник.

Слайд33. «Мис Мартьян»

Слайд34. Робота в підручнику.

Слайд35. Виконай завдання в зошиті.

Слайд36. Що карта може розповісти про Кримські гори?

Слайд37. Для роздумів.

Слайд38. Які тварини живуть в горах?

Слайд39. Розкажи.

Слайд40. Виконай завдання в зошиті.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд41. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні