Каталог матеріалів

Урок №78 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Якісні, відносні та присвійні прикметники

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

 

Урок №78.

Тема: Якісні, відносні та присвійні прикметники

Мета: познайомити із групами прикметників за значенням: якісними, відносними, присвійними; переходом прикметників з однієї групи в іншу, учити визначати синтаксичну роль прикметників; знаходити прикметники в реченні; розуміти роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; розвивати навички доречного вживання прикметників у власному мовленні; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; вчити розв’язувати тестові завдання на відповідність; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця розподіляє прикметники за групами, визначає синтаксичну роль прикметників; знаходить прикметники в реченні; розуміє роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; доречно вживає прикметники у власному мовленні.

Обладнання: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Online завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Спостереження за мовним матеріалом.

Слайд 10. Запам’ятай.

Слайд 11. Прочитайте словосполучення та визначте, до якої групи за значенням належить кожний прикметник. Обґрунтуйте свою думку

Слайд 12. Запам’ятай.

Слайд 13. Прочитайте речення, визначивши синтаксичну роль прикметників. Запишіть прикметники в три колонки за групами. Які прикметники перейшли з однієї групи в іншу?

Слайд 14. Перевір себе.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Прочитайте топоніми. Визначте, від яких прикметників вони утворені.

Слайд 19. Робота в групах.

Слайд 20. Скориставшись поданим QR-кодом, випишіть топоніми прикметникового походження.

Слайд 21. Культура слова.

Закріплення вивченого

Слайд 22. Тестове завдання.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Обмін думками».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні