Каталог матеріалів

Урок №78 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Утворюю дієслова минулого часу

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 78. Утворюю дієслова минулого часу

Мета: вчити правильно утворювати та записувати слова минулого часу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Валіза».

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 7.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 8-9.  Розглянь обкладинку книжки. Чи знайома вона тобі? Прочитай уривок із неї.

Слайд 10-12.  Вправа 2. Визнач, до якої частини мови належать слова, що в дужках, у тексті про Мауглі. У якій формі вони стоять? Постав ці дієслова у минулому часі і спиши текст. 

Слайд 13.  Вправа 3. Ґаджик подорожував віртуально країною, у якій жив Мауглі. Чи знаєш ти назву цієї країни? Щоб перевірити свою відповідь, склади слово з букв, виділених у тексті про Мауглі.

Слайд 14-15. Вправа 4. Прочитай повідомлення Ґаджика про Індію. Що з нього раніше тобі було невідомо?

Слайд 16-17. Вправа 5. Випиши з тексту про Індію речення, у яких є дієслова в минулому часі. Підкресли їх і познач число.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19. Інформація про Індію.

Слайд 20. Вправа 6. Прочитай імена індійських школярів. Визнач, яке з них належить хлопчикові, а яке — дівчинці, якщо відомо, що ім’я дівчинки починається і закінчується на голосний звук.

Слайд 21. Вправа 7. Для спілкування з індійськими друзями Ґаджик вивчив індійські ввічливі слова. Прочитай, як вони звучать.

Слайд 22-24. Вправа 8. Розглянь світлини птаха, який є національним символом Індії. Напиши текст-опис про нього (3–4 речення) або сенкан. Використай дієслова минулого часу.

Слайд 25. Цікаві факти про павичів.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 27. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 28-31. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні