Каталог матеріалів

Урок №78 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо прості задачі з величинами: подоланий шлях, швидкість руху, час руху

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 78. Розв’язуємо прості задачі з величинами: подоланий шлях, швидкість руху, час руху

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, в яких описано процес руху тіла. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати поняття швидкості руху тіла; формули швидкості, пройденого шляху та часу; вміння застосовувати формули під час розв’язування простих задач; знання правил множення та ділення з числами 0 та 1, ділення рівних чисел. Удосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій, обчислювальні навички. Розвивати вміння знаходити розв’язок нерівності; розв’язувати рівняння, в яких один із компонентів або праву частину подано числовим виразом; складати і розв’язувати прості рівняння; розвивати логічне мислення учнів під час розв’язування задач, що описують процес руху тіла, способом відношень; в ході відновлення розв’язання; під час розв’язування задачі з логічним навантаженням.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Поясни, як ти розумієш: швидкість руху оленя становить 10 км/год; акули — 10 м/с; шпака — 1 000 м/хв.

Слайд 12. Завдання 2. Визнач швидкість руху теплохода, якщо він щогодини долає 45 км; бігуна, якщо він щохвилини долає 300 м.

Слайд 13-18. Завдання 3. Розв’яжи задачу. До кожної задачі склади та розв’яжи обернені.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20. Завдання 4. Склади задачу за таблицею. Розв’яжи одержану задачу.

Слайд 21-24. Завдання 5. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що незвичайного в задачі 2? Як доцільно міркувати в ході її розв’язування?

Слайд 25-26. Завдання 7. Знайди значення виразів по діях. Запиши результати.

Слайд 27-28. Завдання 8. Знайди деякі розв’язки кожної нерівності.

Слайд 29-30. Завдання 9. Розв’яжи рівня.

Слайд 31-33. Завдання 9. Розв’яжи рівня.

Слайд 34. Рухлива вправа.

Слайд 35. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 36. Завдання 2. Поясни, як ти розумієш: швидкість руху жирафа становить 60 км/год, лева — 22 м/с, бегемота — 500 м/хв

Слайд 37. Завдання 3. Визнач, з якою швидкістю рухається ворона, якщо вона щосекунди пролітає 12 м.

Слайд 38. Завдання 4. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи усно можливі обернені задачі.

Слайд 39-40. Завдання 5. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2.

Слайд 41. Завдання 6. Зістав задачу із задачею 2 у завданні 5. Чи можна міркувати аналогічно, розв’язуючи подану задачу? Розв’яжи її.

Слайд 42-43. Завдання 7. Знайди значення виразів.

Слайд 44. Завдання 8. Знайди хоча б один розв’язок кожної нерівності.

Слайд 45-46. Завдання 9. Розв’яжи рівняння.

Слайд 47. Завдання 10. Добери пропущені цифри та розв’яжи одержані рівняння.

Слайд 48. Завдання 11. Віднови розв’язання.

Слайд 49. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд50-51. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 52. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні