Каталог матеріалів

Урок №78 для 2 класу з української мови за М.С. Вашуленко - Навчаюся складати розповідні, питальні і спонукальні ре­чення. Навчальний діалог.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко»

Урок №78. Навчаюся складати розповідні, питальні і спонукальні ре­чення. Навчальний діалог.

Мета: закріпити знання учнів про види речень за метою висловлювання, розвивати вміння будувати й інтонувати спонукальні речення, повторити вживання слів ввічливості; розвивати культуру мовлення, уміння спостерігати й аналізувати; виховувати в дітей почуття доброти, взаємодопомоги, любов до природи та небайдуже ставлення до неї.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд8-9. Прочитайте виразно вірш Наталі Забіли. Назвіть спочатку розповідні речення, потім — питальні. Визначте спонукальні речення. Поясніть, як ви їх розрізняєте. Складіть і запишіть спонукальне речення про пташок, використовуючи сполучення слів пернаті друзі.

Слайд10. Слово про слово. Пернатий — укритий пір’ям (про птахів).

Слайд11. З чого можна зробити годівничку для пташок? У цьому вам допоможе відео.

Слайд12. Прочитайте в особах вірш Катерини Перелісної «Біля годівниці». Назвіть питальні речення. Вимовляйте з більшою силою голосу виділені слова. Дайте повні відповіді на запитання. Складіть і запишіть розповідне речення про допомогу пташкам узимку.

Слайд13-14. Прочитай вірш Світлани Кузьменко. Вивчи його на пам’ять. Запиши з пам’яті друге речення. Доведи, що воно є розповідним. Полічи кількість звуків і букв у виділених словах.

Слайд15. Фізкультхвилинка.

Слайд16. Прочитай запитання так, щоб кожного разу можна було дати іншу відповідь. Дай коротку письмову відповідь на запитання. Усно склади питальне речення про день народження. Поділи для переносу слова сьогодні, народження.

Слайд17-21. Прочитай речення. Прочитай запитання. Підвищуй голос, коли вимовляєш виділене слово. Усно дай повну відповідь на кожне запитання.

Слайд22. Продовжте розмову Cашка та Тетянки.

Слайд23. Прочитай. Визнач межі речень. Постав відповідні розділові знаки у кінці речень. Випиши спонукальне речення. Поділи на склади і для переносу виділені слова.

Слайд24. У цієї загадки дві відгадки. Допишіть два варіанти продовження загадки, використовуючи розповідні, питальні або спонукальні речення.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні