Каталог матеріалів

Урок №77 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Написання не та ні з прислівниками

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 77.

Тема. Написання НЕ та НІ з прислівниками

Мета: формувати вміння правильно писати частки НЕ та НІ з прислівниками, розрізняти випадки злитого та роздільного написання; розширити знання учнів про прислівники як частину мови; розвивати орфографічну пильність та мовленнєву культуру; виховувати інтерес до вивчення української мови.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає основні правила написання частки НЕ та НІ з прислівниками; називає типові помилки при написанні прислівників; використовує у творчих роботах прислівники; розв’язує тестові на відповідність;  збагачує словниковий запас.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Вправа Online.

Слайд 8. Спостереження. Прочитайте словосполучення в колонках і виконайте завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 9-10. Запам’ятай.

Слайд 11. Перепишіть речення, знявши риску. Обґрунтуйте написання (усно).

Слайд 12. Перепишіть прислівники, знявши риску. Позначте префікси. Складіть речення зі словами, що мають подвійний наголос, запишіть.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Творча майстерня. Створіть плакат про правила дорожнього руху, використавши прислівники: уважно, небезпечно, неспішно, спочатку, удень, ніколи, нізвідки, ліворуч, праворуч, назустріч, надворі..

Слайд 17. Запам’ятайте, як правильно наголошувати прислівники.

Закріплення вивченого

Слайд 18. Виконайте завдання в тестовій формі на відповідність.

Слайд 19. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні