Каталог матеріалів

Урок №76 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Ступені порівняння прислівників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

Урок №76. Ступені порівняння прислівників

Мета: ознайомити учнів зі ступенями порівняння прислівників, їх творенням, вживанням у мовленні та правописом, навчити учнів утворювати форми ступенів порівняння прислівників, правильно використовувати їх у реченнях, збагачуючи мовлення, розвивати навички аналізу тексту, де використано прислівники у різних формах, стимулювати учнів до створення власних текстів, використовуючи ступені порівняння прислівників для збагачення художнього й описового мовлення;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, обґрунтовує свою позицію щодо почутого повідомлення з урахуванням власного досвіду та інформації з окремих джерел, які вважає авторитетними, позитивно впливає на емоційний стан учасників групової комунікації, цінуючи власну культурну традицію та виявляючи повагу до інших, аргументовано висловлюється про актуальність і достовірність інформації на основі власного досвіду, аналізу прочитаного тексту, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. А. Прочитайте текст. До якої частини мови належать виділені слова?

Слайд 9. Ознайомся. Творення ступенів порівняння.

Слайд 10. Ознайомся. Морфологічні ознаки та синтаксична роль.

Слайд 11. Зверніть увагу!

Слайд 12. І. Прочитайте речення. Визначте ступінь порівняння (вищий / найвищий) і форму (проста / складена) виділених прислівників. Поясніть, як утворено ці форми.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. І. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Розподіліть між собою групи прислівників. Утворіть від прислівників своєї групи форми ступенів порівняння та запишіть. Перевірте одне в одного правильність виконання.

Слайд 15. І. Спишіть словосполучення, утворюючи від прислівників просту форму вищого ступеня порівняння.

Слайд 16. І. Відновіть усно прислів'я, уставляючи замість крапок один із поданих прислівників. Поясніть, як ви розумієте зміст кожного прислів'я.

Слайд 17. ПОСПІЛКУЙТЕСЯ.

Слайд 18. Культура мовлення.

Слайд 19. Запишіть кожне речення двічі, замінюючи прислівник спочатку простою формою вищого ступеня, а потім – складеною.

Слайд 20. Відредагуйте усно речення. Поясніть суть допущених помилок.

Слайд 21. Зверніть увагу!

Слайд 22. І. Прочитайте речення. Визначте, до яких частин мови належать

виділені слова.

Слайд 23. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що ви вболіваєте за улюблену команду на

спортивному майданчику. Придумайте 5-6 мотивувальних гасел для привернення уваги, заклику до певних дій учасників змагань чи вболівальників. Використайте прислівники вищого та найвищого ступенів

порівняння. За потреби скористайтеся поданими словами-підказками.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні