Каталог матеріалів

Урок №76 для 2 класу з української мови за М.С. Вашуленко - Навчаюся правильно відтворювати інтонацію питальних речень. Навчальний діалог.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. С. Вашуленко, О. В. Вашуленко»

Урок №76. Навчаюся правильно відтворювати інтонацію питальних речень. Навчальний діалог.

Мета: ознайомити учнів з питальними реченнями за метою висловлювання та їх правописом, навчати правильно інтонувати питальні речення; розвивати організацій­но-контрольні вміння організовувати спеціальні спостереження над мовним матеріалом; розвивати творчі вміння побудови питальних речень; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати повагу до укрїнського слова.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд8. Запам’ятай! Речення, у якому про щось запитується, називається питальним. У кінці питального речення ставиться знак питання ( ? ).

Слайд9. Прочитай і вивчи напам’ять вірш Лесі Лужецької. Випиши питальні речення. Поясни, чому виписані речення є питальними.

Слайд10. Розподіліть ролі і прочитайте розмову бібліотекаря (бібліотекарки) із читачем (читачкою).

Слайд11. Випишіть із розмови питальні речення. Поясніть, чому ці речення є питальними. Навчіться правильно інтонувати їх.

Слайд12. Якщо хочеш бути розумним, то навчися ввічливо запитувати та спокійно відповідати.

Слайд13. Доповни речення словами з довідки. Попрацюй в парі. Запитай свого друга (свою подругу) про навчання. Запиши питальне речення і відповідь на нього.

Слайд14. Фізкультхвилинка.

Слайд15. Пограйтесь у гру «Поставте запитання до відповіді».

Слайд16. Мудрі запитання — для розуму змагання.

Слайд17. Прочитай жарт. Постав у кінці кожного речення потрібний розділовий знак. Випиши одне питальне речення (на вибір). Побудуй звукові схеми виділених слів.

Слайд18. Прочитайте прислів’я. Сформулюйте запитання до виділених слів за зразком. Запишіть складені питальні речення і прочитайте їх виразно.

Слайд19. Розпитайте одне одного, які добрі слова ви говорите про своїх рідних, друзів.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні