Каталог матеріалів

Урок №74 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Розв’язування текстових задач алгебраїчним методом.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 74. Розв’язування текстових задач алгебраїчним методом.

Мета: закріпити поняття алгебраїчного способу розв’язку задач; формувати вміння раціонального вибору способу розв’язку; розвивати логічне мислення, навики перенесення раніше набутих знань на вивчення нового матеріалу; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють обирати спосіб обчислення текстових задач та їх розв’язувати.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-6. Математичний диктант.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7-12. Основні поняття теми.

Слайд 13-14. Рухлива вправа.

Слайд 15-25. Формування вмінь. Виконання задач та вправ.

Слайд 26. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 27. Завдання: Олесь і Василь разом зібрали 25 білих грибів, причому Олесь зібрав на 3 гриби більше, ніж Василь.

Скільки грибів зібрав кожний із хлопців?

Слайд 28. Завдання. Розв’яжіть рівняння:

(х-348) + 159 = 601;

957 – (х + 336) = 428;
3) 36 : (х – 2) = 4.

Слайд 29. Індивідуальна робота.

Завдання. Триголовий дракон з’їв на обід 72 мухомори, причому перша голова з’їла вдвічі менше, ніж друга, і втричі менше, ніж третя. Скільки мухоморів з’їла кожна голова дракона?

Слайд30. Домашнє завдання.

З вершини розгорнутого кута проведено промінь так, що він ділить розгорнутий кут на два кути, один з яких менший від другого на 50. Знайти величину кожного з утворених кутів.

Підсумок

Слайд 31. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 32. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні