Каталог матеріалів

Урок №74 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розрізняю протилежні за значенням дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 74. Розрізняю протилежні за значенням дієслова.

 

Мета: учити учнів розпізнавати дієслова, протилежні за значенням; удосконалювати навички пошуку потрібної інформації; розвивати пам'ять, зв’язне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою; виховувати взаємоповагу, уміння працювати в команді.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Вправа «Поділи та прочитай». Поділіть подані слова на склади. Утворіть нове слово з перших складів поданих слів.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка. Виконай звуко-буквений аналіз слова «повідомлення».

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6. Вправа 1. Ґаджик надіслав тобі смс-повідомлення. Прочитай його.

Слайд 7. Вправа 2. Словникова робота. Чи знаєш ти, що таке мотузковий парк? Перевір за словником, чи правильно ти думаєш.

Слайд 8-9. Вправа 3. Дай відповідь Ґаджикові. Напиши текст свого смс-повідомлення.

Слайд 10. Вправа 4. Розглянь на світлинах мотузковий парк. Прочитай назви атракціонів. Розкажи, що там роблять діти.

Слайд 11. Фізкультхвилинка.

Слайд 12. Вправа 5. Напиши, на яких атракціонах тобі хочеться побувати. Підкресли дієслова, усно постав до них запитання.

Слайд 13-14. Вправа 6-7. Прочитай розповідь Читалочки про мотузковий парк. Постав питання до виділених слів. У розповіді Читалочки заміни виділені дієслова на протилежні за значенням. Запиши змінений текст. Поясни, яка з розповідей є більш правдивою.

Слайд 15-16. Вправа 9. Щоб дізнатися, що робили діти в мотузковому парку, добери до поданих слів протилежні за значенням. Можеш скористатися довідкою. Запиши утворені пари слів.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Слайд 15. Вправа «Колесо». Назвіть дієслова, які можна використати, описуючи мотузковий парк. Наприклад (що ви робили?): гуляли, відпочивали тощо…

Слайд 16. Мотузковий парк у Києві.

Рефлексія.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 18. Вправа 8. Пояснення домашнього завдання. Напиши про своє ставлення до мотузкового парку (2-3 речення).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні