Каталог матеріалів

Урок №73 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Визначаю часи дієслів

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової, Л.А.Гайової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 73. Визначаю часи дієслів

Мета: вчити визначати часи дієслів, змінювати дієслова за часами; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Валіза».

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 7-8.  Вправа «Словникові слова».

Слайд 9.  Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 10-14.  Вправа 1. Розглянь серію малюнків. Запиши відповіді на запитання, подані під кожним малюнком. Підкресли дієслова.

Слайд 15.  Вправа 1-2. Познач час над кожним дієсловом у записаних реченнях. Можеш скористатися правилом.

Слайд 16-18.  Вправа 3. Прочитай текст. Склади з виділених букв назву країни, у якій віртуально побувала Читалочка.

Слайд 19-20. Вправа 4. Випиши з тексту попереднього завдання дієслова у відповідну колонку. Утвори інші часові форми цих дієслів і запиши.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

Слайд 22. Вправа 5. Чи доводилося тобі запускати повітряного змія? А може, ти мрієш це зробити? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 23-24. Вправа 6. Прочитай і спиши текст про Китай, уставивши орфограми. Підкресли дієслова. Познач їхній час.

Слайд 25. Інформація про Китай.

Слайд 26. Вправа 7. Прочитай імена китайських школярів. Визнач, яке з них належить хлопчикові, а яке — дівчинці, якщо відомо, що ім’я дівчинки складається з одного складу.

Слайд 27. Вправа 8. Читалочка вивчила кілька китайських ввічливих слів. Прочитай, як вони звучать і що означають.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 28. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 29. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 25-28. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні