Каталог матеріалів

Урок №73 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 73. Розв’язування задач

Мета: формувати обчислювальні навички, вдосконалювати навички усних обчислень; уміння знаходити значення виразу зі змінною. Формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків; задачі на знаходження суми двох добутків та на різницеве порівняння двох добутків; складені задачі, які містять збільшення числа у кілька разів, сформульоване у непрямій формі. Вдосконалювати навички усних та письмових обчислень. Закріплювати розуміння залежності значення суми від зміни одного з доданків. Удосконалювати вміння розв’язувати рівняння, в яких один із компонентів або праву частину подано числовим виразом. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час ознайомлення з алгебраїчним методом розв’язування задач на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків; в ході відновлення істинних рівностей, під час розв’язування подвійних нерівностей.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 3-5. Математичний диктант.

Слайд 6. Рухлива вправа для очей.

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9. Завдання 1. Знайди значення виразів зі змінною. Що цікаве можна помітити? Поміркуй, чи можна спростити обчислення.

Слайд 10. Завдання 2. Розв’яжи задачу.

Слайд 11. Завдання 2. Розв’яжи задачу алгебраїчним методом, скориставшись підказками.

Слайд 12. Завдання 3. Постав запитання до поданої умови так, щоб одержана задача розв’язувалася виразом: 18 ∙ 14 + 20 ∙ 14

Слайд 13. Завдання 3. Постав запитання до поданої умови так, щоб одержана задача розв’язувалася виразом: 18 ∙ 14 + 20 ∙ 14.

Слайд 14. Завдання 4. Розв’яжи задачу. Поміркуй, чи можна її розв’язати двома способами.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Завдання 5. Знайди значення сум і різниць усно або письмово.

Запиши результати.

Слайд 17. Завдання 6. Виконай обчислення письмово. Перевір одержані результати.

Слайд 18. Завдання 7. Виконай обчислення письмово. Перевір одержані результати.

Слайд 19. Завдання 8. Віднови розв’язання.

Слайд 20. Завдання 9. Зістав нерівності. У чому відмінність? Як вона вплине на розв’язання? Назви деякі розв’язки кожної нерівності.

Слайд 21. Завдання 10. Зістав нерівності. У чому відмінність? Як вона вплине на розв’язання? Назви деякі розв’язки кожної нерівності.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 24. Завдання 2. Знайди значення виразів зі змінною.

Слайд 25. Завдання 3. Розв’яжи задачу.

Слайд 26. Завдання 3. Розв’яжи задачу алгебраїчним методом, скориставшись підказками.

Слайд 27. Завдання 4. Постав таке запитання до тексту, щоб одержана задача розв’язувалася виразом: 45 ∙ 16 + 35 ∙ 16.

Слайд 28. Завдання 4. Зміни запитання одержаної задачі так, щоб вона розв’язувалася виразом: 45 ∙ 16 – 35 ∙ 16.

Слайд 29. Завдання 5. Розв’яжи задачу, за можливості — двома способами.

Слайд 30. Завдання 6. Знайди значення виразів усно.

Слайд 31. Завдання 7. Віднови розв’язання.

Слайд 32. Завдання 8. Визнач, як можна записати подані суми в порядку зростання їх значень, не виконуючи обчислень.

Слайд 33. Завдання 9. Зістав нерівності в кожному рядку. У чому їх відмінність? Як вона вплине на розв’язання? Розв’яжи нерівності.

Слайд 34-35. Завдання 10. Розв’яжи рівняння.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33-35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні