Каталог матеріалів

Урок №73 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Розв’язування компетентнісних задач

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 73. Розв’язування компетентнісних задач.

Мета: формування вмінь розв’язувати найпростіші компетентнісні задачі; розвивати логічне мислення, увагу, математичну мову, пізнавальну активність, уміння аналізувати; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють розв’язувати найпростіші компетентнісні задачі.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4. Математичний диктант.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 5-6. Основні поняття теми.

Слайд 7-8. Рухлива вправа.

Слайд 9-18. Формування вмінь. Виконання компетентнісних задач та вправ.

Слайд 19. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Завдання: У збірці поезій для дітей Тараса Шевченка 64 сторінки.

Якщо рахувати з початку книги, то поезія «Мені тринадцятий минало…» є вісімнадцятою, а якщо з кінця — то чотирнадцятою.

1) Скільки поезій містить збірник?

2) Скільки цифр знадобилося для нумерування всіх сторінок «Малого Кобзаря»? 

Слайд 21. Завдання. Ганнуся купила 2 морозива й 1 еклер і заплатила 35 грн. Якби вона купила 1 морозиво і 2 еклери, то заплатила б 40 грн. Скільки гривень коштує морозиво і скільки гривень коштує тістечко?

Слайд 22. Задачі на логіку.

Сашко, Дмитрик, Василько і Сергійко живуть в одному будинку. Дмитрик старший за Василька, але молодший від Сергійка. Сашко старший за всіх. Назвіть хлопчиків від наймолодшого до найстаршого?

Слайд 23. Домашня робота.

Побачивши мишку, яка виглядала з нірки, Маша і Саша побігли в протилежних напрямках. Маша бігла зі швидкістю 4 м/с, а Саша зі швидкістю 5 м/с. Яка відстань буде між дітьми через 3 секунди? Яка відстань буде між дітьми через 6 секунд, якщо через 4 секунди після початку руху Маша зупинилася? Хто з дітей буде далі від мишки і на скільки? Визначте швидкість Маші і Саші у м/год?

Підсумок

Слайд 24. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 25. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 26. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні