Каталог матеріалів

Урок №73 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Прислівник як частина мови

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

Урок №73. Прислівник як частина мови

Мета: ознайомити учнів із поняттям прислівника як частини мови, його основними ознаками та функціями, навчити визначати прислівники у тексті та визначати їхню синтаксичну роль, розглянути їхні розряди за значенням, формувати вміння застосовувати знання про прислівники під час складання речень і текстів, поглиблювати мовленнєві компетентності шляхом використання прислівників для збагачення мовлення, формувати культуру мовлення, привчати до точності й доречності висловлювань.

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, обґрунтовує свою позицію щодо почутого повідомлення з урахуванням власного досвіду та інформації з окремих джерел, які вважає авторитетними, позитивно впливає на емоційний стан учасників групової комунікації, цінуючи власну культурну традицію та виявляючи повагу до інших, аргументовано висловлюється про актуальність і достовірність інформації на основі власного досвіду, аналізу прочитаного тексту, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць.

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 7. А. Поставте питання до виділених прислівників.

Слайд 8. Ознайомся. Загальне значення.

Слайд 9. Ознайомся. Морфологічні ознаки й синтаксична роль.

Слайд 10. Зверніть увагу!

Слайд 11. І. Прочитайте фразеологізми. Поміркуйте, що вони означають. Доберіть до кожного з них один із поданих прислівників-синонімів.

Слайд 12. І. Розгляньте картину М. Глущенка «Свіжий вітер». Поясніть, чому вона має таку назву. Чи можемо ми відчути вітер, дивлячись на зображене? А як би ви намалювали вітер?

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Ознайомся. Розряди прислівників за значенням.

Слайд 15. І. Спишіть словосполучення. Поставте питання до прислівника й зазначте в дужках розряд кожного прислівника за значенням.

Слайд 16. Перевіряємо.

Слайд 17. I. Гра «Добери синонім». Прочитайте вірш. Доберіть якнайбільше синонімів до виділених слів. Перевірте за словником.

Слайд 18. І. Доберіть до кожного дієслова прислівник, який відповідав би на подане в дужках питання. Запишіть утворені словосполучення.

Слайд 19. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що ви побували на цирковій виставі, а потім хочете поділитися враженнями з другом / подругою в соціальній мережі.

Складіть усно відповідний текст (4-5 речень), використавши якнайбільше прислівників.

Слайд 20. І. Розгляньте ілюстрації. Якою темою їх об'єднано? Доберіть до кожної ілюстрації 3-5 прислівників указаного розряду.

Слайд 21. Розв'яжіть кросворд і запишіть у зошит слова-відгадки.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні