Каталог матеріалів

Урок №73 для 4 класу з української мови за М. Захарійчук - Дієслова – синоніми, дієслова антоніми. Багатозначні дієслова. Пряме і переносне значення дієслів

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №073. Дієслова – синоніми, дієслова антоніми. Багатозначні дієслова. Пряме і переносне значення дієслів.

 

Мета: продовжувати вчити учнів добирати до поданого дієслова синоніми, антоніми; пояснювати пряме і переносне значення дієслів; формувати правильні правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Вправа 246. Прочитайте текст та обговоріть його зміст.

Слайд 8. Дайте відповіді на запитання.

Слайд 9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Вправа 246. Випиши з тексту дієслова-антоніми парами.

Слайд 11. Вправа 246. Добери до дієслів закрила, сумує синоніми із запропонованих: журитися, затулити, затулювати, побиватися, турбуватися, розтулити, тужити.

Слайд 12. Вправа 246. Яке слово «зайве»? Випиши його, познач префікс, поясни орфограму.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14. Вправа 246. Прочитай сполучення слів. Добери з тексту сполучення слів, у яких дієслова вжиті в переносному значенні. Запиши.

Слайд 15. Вправа 246. Випиши речення із фразеологізмами. Який із них відповідає значенню «зазнати невдачі»? Підкресли дієслова, які вжиті в неозначеній формі. Познач суфікси.

Слайд 16. Медіагід.

Слайд 17-18. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні