Каталог матеріалів

Урок №71 для 1 класу з української мови за К. Пономарьовою - Велика буква К. Читання слів і речень з вивченими літерами. Робота з дитячою книжкою

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 71

Тема. Велика буква К. Читання слів і речень з вивченими літерами. Робота з дитячою книжкою.

Мета: ознайомити учнів з великою друкованою буквою К, навчити друкувати її; закріплювати вміння друкувати вивчені літери, писати слухові диктанти; формувати навичку читання; удосконалювати вміння розпізнавати велику й малу букви «ка» в тексті; вчити сприймати на слух текст, відповідати на запитання за його змістом; розвивати вміння розповідати за малюнком і про події з власного життя; виховувати інтерес до дитячих книжок, спортивних занять, любов до тварин.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розпізнавати та друкувати велику букву Ка, вивчені букви; вміє складати речення за малюнками, писати слухові диктанти.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож!».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Актуалізація знань.

1) Гра «Знайди слово».

Слайд 4. Розгляньте малюнки. Визначте, яке слово «заховалось» у схемі.

2) Складання речень за малюнками та схемами.

Слайд 5. Складіть речення за малюнками і схемами.

Слайд 6. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Слайд 7. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: ковзани, класики, Костик, Кіра, Катерина, Кирило, Оксанка, Оленка, Миколка, Максимко, скакалка, песик, котики.

Слайд 8. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком.

Методика написання великої букви еН.

Слайд 10. Методика написання великої друкованої букви Ка. Написання букви Ка у повітрі.

Друкування букви Ка.

Слайд 11. Надрукуйте велику букву «Ка» та слова з буквою «Ка» та «ка» у клітинках.

Слайд 12. Надрукуйте велику букву «Ка» та слова з буквою «Ка» та «ка» у клітинках.

Складання розповіді за малюнком. Читання складів.

Слайд 13 Розгляньте малюнок. Придумайте на букву «ка» імена дівчаткам і кличку собаці. Складіть розповідь, чим займаються дівчатка. Прочитайте склади, зображені в клітинках.

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 14. Прочитайте імена дітей. Чим вони відрізняються від імен дорослих? Поміркуйте, як цих дітей називатимуть, коли вони стануть дорослими? Вибіркове читання.

Слуховий диктант.

Слайд 15. Слуховий диктант. Надрукуйте у клітинках тільки перші букви слів. Після друкування – перевірка.

Слайд 16. Фізхвилинка.

Узагальнення знань про вивчені букви. Читання. Вправа «Гірка»

Слайд 17. Вправа «Гірка». Спускаючись з гірки, прочитайте речення з верхнього краю до нижнього, спочатку повільно ланцюжком, потім хором, прискорюючи темп, та індивідуально.

Робота з текстом.

Слайд 18. Прослухайте або прочитайте текст. Обведіть всі букви ка та Ка. Бесіда за змістом тексту. Придумайте заголовок.

Читання речень. Спостереження за значенням слова ніс у різних реченнях.

Слайд 19. Назвіть малюнки. Який висновок ви зробили? Вони мають однакову назву, але мають різне значення. Побудуйте звуковий аналіз слова, звіртесь з підручником. Надрукуйте у клітинках букви цього слова. Складіть речення.

Робота з дитячою книжкою.

Слайд 20. Робота з дитячою книжкою. Хрестоматія сучасної української літератури для читання в 1-2 класах серії «Шкільна бібліотека». Укладач Тетяна Стус. Львів. Видавництво Старого Лева. Оксана Кротюк. Вірші с.10-15.

Слайд 21. Оксана Кротюк. Відео з сайту Ютуб «Книги, що говорять».

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 22. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 26. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія «Потяг вражень».

Слайд 23. Рефлексія «Потяг вражень».

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 24. Завдання для цікавої перерви від сайту «Розвиток дитини». Розфарбуйте малюнок.

 

Світлана
08.11.2023 в 17:21
Мені даний матеріал потрібний завтра, 9 листопада. на 12 листопада він вже буде не актуальний. Як ми можемо вирішити цю проблему? Так розумію, що решта уроків також будуть із затримкою.
Адміністратор Світлана
08.11.2023 в 17:35
Добрий день. Матеріали, що випускаються на основі підписки виходять лиш за чітким регламентованим графіком, що описаний біля кожної теми. На жаль, вгадати темп кожного вчителя не можемо, та якщо матеріали втрачають для Вас актуальность у зв’язку з випередженнямо можемо лиш запропонувати відміну, щоби зберегти невикористані кошти за підписку. 
09.11.2023 в 22:48
Мені потрібно на 10 листопада.
Адміністратор Олена
13.11.2023 в 09:47
Добрий день. Матеріали, що випускаються на основі підписки виходять лиш за чітким регламентованим графіком, що описаний біля кожної теми. На жаль, вгадати темп кожного вчителя не можемо, та якщо матеріали втрачають для Вас актуальность у зв’язку з випередженнямо можемо лиш запропонувати відміну, щоби зберегти невикористані кошти за підписку.