Каталог матеріалів

Урок №71 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо іменовані числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 71. Додаємо і віднімаємо іменовані числа

Мета: формувати обчислювальні навички; вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати прийоми письмового додавання та віднімання, способи перевірки одержаних результатів; способи заміни складеного іменованого числа простим, простого іменованого числа — складеним; письмовий прийом додавання і віднімання простих іменованих чисел. Створити та розв’язати проблемну ситуацію, внаслідок якої відбудеться відкриття двох способів міркувань при додаванні й відніманні складених іменованих чисел. Формувати навички додавання і віднімання складених іменованих чисел; уміння розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків; розвивати логічне мислення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант. Запишіть відповідні математичні вирази і знайдіть їх значення.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 11. Завдання 2. Знайди значення виразів способом послідовного множення (або ділення); способом укрупнення розрядних одиниць.

Слайд 12. Завдання 3. Заміни складені іменовані числа простими іменованими.

Слайд 13. Завдання 4. Заміни прості іменовані числа складеними іменованими.

Слайд 14. Завдання 5. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Запиши результати.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-18. Завдання 6. Зістав вирази в кожному стовпчику. Знайди значення першого виразу. Скористайся результатом, щоб знайти значення другого виразу у стовпчику. Прокоментуй свої дії.

Слайд 19-20. Завдання 7. Знайди суму та різницю поданих чисел двома способами.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22-23. Завдання 1. Виконай обчислення письмово. Перевір результати.

Слайд 24. Завдання 2. Заміни складені іменовані числа простими іменованими.

Слайд 25. Завдання 3. Знайди значення виразів письмово за зразком.

Слайд 26. Завдання 4. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 27-29. Завдання 5. Зістав вирази в кожному стовпчику. Знайди значення першого виразу. Як це допоможе знайти значення другого виразу в стовпчику? Знайди його значення.

Слайд 30-32. Завдання 6. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 33. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35-36. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 37. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні