Каталог матеріалів

Урок №70 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Ступені порівняння прислівників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 70.

Тема. Ступені порівняння прислівників

Мета: навчити утворювати вищий та найвищий ступені порівняння прислівників; розуміти роль прислівників у досягненні точності й виразності мовлення; розвивати навички доречного вживання прислівників у власному мовленні; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; вчити розв’язувати тестові завдання; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця утворює вищий та найвищий ступені порівняння прислівників; розуміє роль прислівників у досягненні точності й виразності мовлення; розв’язує тестові завдання; доречно вживає прислівники у власному мовленні.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Установіть відповідність.

Слайд 9. Спостереження. Прочитайте словосполучення в колонках.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Спостереження. Прочитайте діалоги та виконайте завдання.

Слайд 11. Запам’ятай.

Слайд 12. Випишіть прислівники вищого та найвищого ступенів порівняння. Розберіть виписані прислівники за будовою.

Слайд 13. Доберіть до назви кожного плода якісний прикметник. Запишіть.

Слайд 14. Утворіть від дібраних прикметників прислівники (письмово).

Слайд 15. Утворіть від прислівників усі форми ступенів порівняння (за зразком).

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайди 17-18. Щоденні 5.

Слайд 19. Творча майстерня.

Слайд 20. Запам’ятайте правильний варіант слововживання.

Закріплення вивченого

Слайди 21-23. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні