Каталог матеріалів

Урок №70 для 4 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розвиток зв’язного мовлення. Написання переказу тексту за самостійно складеним планом. Тема для спілкування: «Справжня дружба»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 4 класу; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 70. Розвиток зв’язного мовлення. Написання переказу тексту за самостійно складеним планом. Тема для спілкування: «Справжня дружба»

Мета: вчити учнів оцінювати поведінку героїв прочитаного твору, висловлювати власні думки у письмовій формі, будувати діалог на задану тему; розвивати зв’язне мовлення; виховувати культуру поведінки, дружелюбність, бажання відповідати на погані вчинки людей добром; вчити учнів застосовувати набуті знання, уміння та навички у процесі виконання завдань; вчити писати розповіді за поданими запитаннями, самостійно складати план; розвивати аналітичне мислення, увагу; виховувати спостережливість, взаємоповагу; інтерес до оточуючого.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3-5. Психологічна настанова на урок. Вправа «Самоналаштування».

Слайд 6. Гімнастика для очей.

Слайд 7. Актуалізація знань. Робота над загадкою.

Слайд 8-10. Актуалізація знань. Бесіда за темою «Дружба».

Слайд 11. Повідомлення теми уроку.

Слайд 12-14. Завдання 1. Прослухайте текст. Читання тексту вчителем.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Завдання 2. Поясни значення поданих слів. Добери до них синоніми і запиши.

Слайд 17. Завдання 3. Разом з однокласниками й однокласницями проведіть гру «Мікрофон» – по черзі, ніби в мікрофон, дайте відповіді на подані запитання.

Слайд 18. Завдання 4. Послухай текст ще раз. Визнач, скільки частин він має.

Слайд 19. Завдання 5. Склади і запиши план тексту.

Слайд 20. Завдання 6. Перекажи усно текст за складеним планом. У кінці переказу зроби свій висновок про дружбу хлопчиків.

Слайд 21. Завдання 7. Приготуйся записати переказ тексту. Зверни увагу, як пишуться подані слова.

Слайд 22. Згадай, як писати переказ.

Слайд 23. Завдання 8. Запиши переказ тексту за складеним планом. Розпочни із заголовка. У кінці запиши свій висновок про дружбу хлопчиків.

Слайд 24. Завдання 9. Прочитай свій переказ. Якщо знайдеш помилки – виправ їх.

Слайд 25. Завдання 10. Намалюйте кольоровими олівцями ілюстрацію

до свого твору.

Слайд 26. Завдання 11. Якщо бажаєш, прочитай у кріслі автора свій твір однокласникам і однокласницям. Запитай, яке враження він на них справив, які побажання вони хотіли висловити.

Слайд 27. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 28. Рухлива вправа.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні