Каталог матеріалів

Урок №70 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Об’єм прямокутного паралелепіпеда і куба.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 70. Об’єм прямокутного паралелепіпеда і куба.

Мета: закріпити поняття про прямокутний паралелепіпед та куб, їх складові елементи; формувати вміння обчислювати об’єм тіла за допомогою формули; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють обчислювати об’єм тіла за допомогою формул.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-6. Повторення теорії з теми.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7-10. Розгляд теоретичного матеріалу.

Слайд 11-12. Рухлива вправа.

Слайд 13. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 14-21. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1 - 4 рівня складності № 756, 770, 776, 780, 782, 784, 793, 801.

Слайд 22. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23. Завдання: Дано піраміду . За малюнком з’ясуйте:

 1) скільки всього вершин, ребер, граней у піраміді;

2) форму яких фігур мають грані піраміди.

Слайд 24. Завдання. Прямокутний паралелепіпед має виміри 10 см, 2 см, 2 см.

Знайдіть об’єм паралелепіпеда.

Слайд 25. Індивідуальна робота.

Задача. Ширина прямокутного паралелепіпеда дорівнює 10 см, довжина — у 2 рази більша за ширину, а висота — на 15 см більша за ширину. Знайдіть об’єм паралелепіпеда.

Слайд 26. Задачі на логіку. Нехай фігура складається із трьох рівних квадратів, розташованих так, як показано на малюнку. Виріжте із цієї фігури таку частину, щоб приклавши її до частини, що залишилася, одержати квадрат, усередині якого є квадратний отвір.

 

Підсумок

Слайд 27. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 28. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 29. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні