Каталог матеріалів

Урок №7 з історії України для 7 класу. О. Пометун, О. Дудар, Н. Гупан - Правління руських князів наприкінці X – у першій половині XI ст.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку історії України з використанням навчального посібника «Історія України» (підручник для 7 класу) О.І. Пометун, О. В. Дудар, Н. М. Гупан

Урок № 7. Правління руських князів наприкінці X – у першій половині XI ст. Володимир Великий та Ярослав Мудрий.

Мета: дати об’єктивну оцінку діяльності Володимира Великого та Ярослава Мудрого, визначити їх роль в історії Русь–України користуючись історичними документами та науковими роботами вчених-істориків; об’єктивно оцінювати діяльність князів виявляючи як позитивні так і негативні сторони діяльності. Розвивати творчі, хронологічні та просторові компетенції. Виховувати почуття патріотизму, справедливості, любові до своєї Батьківщини.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: знати основні історичні джерела, у яких йдеться про княжіння Володимира Великого та Ярослава Мудрого; знати час перебування при владі князів, визначати основні напрямки діяльності князів; показувати на карті територію Русі України за часів правління Володимира Великого та Ярослава Мудрого; розуміти роль Володимира та Ярослава у розбудові Русі-України; уміти аналізувати історичні джерела; висловлювати власне судження щодо діяльності князя; опрацьовувати історичну інформацію та на її основі формулювати й висловлювати аргументовану точку зору.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора».

Слайд 4. Евристична бесіда.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Розповідь вчителя.

Слайд 6. Робота в групах.

Слайд 7. Розповідь вчителя.

Слайд 8. Робота з підручником. Прийом «Читаємо і записуємо».

Слайд 9. Розповідь вчителя.

Слайд 10. Робота з картою.

Слайд 11. Робота з підручником.

Слайд 12. Розповідь вчителя.

Слайд 13. Метод «Акваріум».

Слайд 14. Робота з історичним джерелом.

Слайд 15. Робота з ілюстраціями. Бесіда.

Слайд 16. Розповідь вчителя.

Слайд 17. Робота з підручником.

Слайд 18. Робота з історичним джерелом.

Слайд 19. Робота з ілюстраціями.

Слайд 20. Робота в групах.

Слайд 21. Розповідь вчителя.

Слайд 22. Робота з ілюстраціями.

Слайд 23. Робота з відео.

Слайд 24. Online завдання.

Слайд 25. Письмове завдання.

Слайд 26. Творче завдання. Робота в групах.

Слайд 27. Гімнастика для очей.

Слайд 28. Розповідь вчителя.

Слайд 29. Робота з ілюстраціями.

Слайд 30. Робота з підручником. Практичне завдання.

Слайд 31. Робота з картою.

Слайд 32. Робота з історичним джерелом. Бесіда.

Слайд 33. Розповідь вчителя.

Слайд 34. Робота зі схемами.

Слайд 35. Робота з ілюстраціями.

Слайд 36. Робота з підручником.

Слайд 37. Робота з ілюстраціями.

Слайд 38-39. Розповідь вчителя.

Слайд 40-41. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 42. Робота з візуальним джерелом.

Слайд 43. Бесіда.

Слайд 44. Робота з відео.

Слайд 45. Online завдання.

Слайд 46. Практичне завдання. «Діаграма Венна».

Слайд 47. Бесіда.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 48. Online завдання.

Слайд 49-50. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні