Каталог матеріалів

Урок №7 інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут" для 6 класу за О. Шиян - Небезпеки природного середовища. Загрози у довкіллі та як їх уникнути.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б. для 6 класу за програмою НУШ

Урок № 7. Небезпеки природного середовища.

Мета: знати, які існують загрози у довкіллі; розмірковувати над питанням як діяти в разі виникнення загрози у довкіллі; розрізняти природні небезпеки та небезпеки спричинені поведінкою людини; знають як допомогти собі та іншим у разі виникнення стихійного лиха.

Очікувані результати: учень пояснює поняття «стихійне лихо», «пасивний і активний захист», «компост»; знає що потрібно робити у разі виникнення стихійних лих; вміє оцінити ризики, вибирати стратегію поведінки в надзвичайних ситуаціях.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4-5. Які загрози існують у довкіллі? Як їх уникнути?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. Запиши в зошиті.

Слайд 7. У попередні роки навчання в школі ти вже знайомилася /знайомився з правилами поведінки у разі виникнення деяких природних небезпек. Прочитай, що пригадали Ірина і Сашко. З якими висловлюваннями ти погоджуєшся, а з якими — ні?.

Слайд 8. Як би ти вчинив/вчинила в ситуаціях, із твердженнями щодо

яких ти не погоджуєшся?

Слайд 9-13. Ніна і Петро знайшли інформацію про природні небезпеки

й способи захисту від них. Прочитай текст і проаналізуй його.

Що з тексту було вже тобі відомо? Яка інформація була новою

для тебе?

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. На вихідних Ксенія зі своїми рідними відпочивала в лісі. Раптом

різко насунули хмари, здійнявся сильний вітер. Старший брат

Ксенії Антон сказав, що треба швиденько збиратися додому,

поки не почався дощ. Ксенія зупинилася, бо відчула запах диму.

Це була пожежа. Поміркуй, як діяти в такій ситуації.

Слайд 16. Запам¢ятай!

Слайд 17. Між Ксенією та її братом Антоном відбулася розмова про лісові

пожежі. Прочитай її завершення та придумай початок.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Прочитай пояснення і підказки, корисні поради, лайфхаки.

Слайд 20. Поміркуй!

Слайд 21. Прочитай пояснення і підказки, корисні поради, лайфхаки.

Слайд 22. Словникова робота.

Підсумок

Слайд 23. Розгадай ребуси та поміркуй, як пов’язані між собою слова-відгадки. Склади й запиши з ними одне речення.

Слайд 24. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 25. Рефлексія «Колір настрою»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні