Каталог матеріалів

Урок №7 для 5 класу з етики за Л. Давидюк - Конструктивна комунікація. Етикет. Як спілкуватися з людьми?

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником «Етика» Л. Давидюк, А. Мельник

 

Урок № 7. Конструктивна комунікація. Етикет. Як спілкуватися з людьми? Як виявляти доброзичливість та щирість у спілкуванні? Чи має сучасна людина дотримуватись етикету?

Мета: з’ясувати зміст поняття «етикет», «комунікація» та «конструктивна комунікація»; вміти пояснити як спілкуватися з людьми дотримуючись правил етикету; розвивати уміння прислуховуватися до себе; виховувати повагу до людей та оточуючого світу, прагнення до самовдосконалення.

Очікувані результати: учень розуміє та пояснює значення поняття «етикет», «комунікація» та «конструктивна комунікація»; вміє пояснити як спілкуватися з людьми дотримуючись правил етикету; бере участь у груповій роботі, враховуючи індивідуальні особливості і потреби; виконує різні ролі в груповій роботі; розпізнає приклади поведінки, дружньої до навколишнього середовища; вирізняє ознаки доброчинності.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Виконай завдання.

Слайд 9. Дай відповіді на питання.

Слайд 10. Виконай завдання.

Слайд 11. Граматика етики.

Слайд 12. Розглянь кластер «Навички конструктивного спілкування». Якими навичками необхідно володіти для конструктивного спілкування? Перевір, які з цих навичок конструктивного спілкування ти назвав/ назвала під час виконання завдання 2. А які б додав/додала?

Слайд 13. Подивися на текст «Правила конструктивного спілкування» на с. 47. Скільки частин у ньому? Як називається кожна з них? Прочитай спочатку правила конструктивного спілкування для тих, хто слухає, а потім — для тих, хто говорить.

Слайд 14-15. Правила конструктивного спілкування.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Виконай завдання.

Слайд 18. Дай відповіді на питання.

Слайд 19. Прочитай прислів’я. Розкажи, як художниця об’єднала слово і малюнок. Поясни, як зображення допомагає зрозуміти сенс прислів’я.

Слайд 20-21. Виконай завдання.

Слайд 22. Граматика етики.

Слайд 23. Розглянь кластер. Доповни його іншими якостями доброзичливої людини.

Слайд 24. Виконай завдання.

Слайд 25. Граматика етики.

Слайд 26. Скарбничка етики.

Слайд 28. Розглянь малюнок школяра у підручнику на сторінці 51. Яка ситуація на ньому зображена?

Слайд 29. Виконай завдання.

Слайд 30. Скарбничка етики.

Слайд 31. Виконай завдання.

Слайд 32. Розглянь інформаційний плакат до теми «Конструктивна комунікація Етикет» у підручнику на сторінці 52. Поясни, як ти розумієш його назву. Кому належать ці слова? Як ти розумієш, у чому виявляється сила слова?

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 33. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 34. Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка». Дай відповіді цеглинками LEGО.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні