Каталог матеріалів

Урок №7 для 9 класу з хімії за О. Ярошенко - Будова молекули води. Поняття про водневий зв`язок і розчинність речовин.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 9 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №7. Будова молекули води. Поняття про водневий зв`язок і розчинність речовин.

Мета: узагальнити знання про роль води в природі та діяльності людини; ознайомити з властивостями води як універсального розчинника; продовжувати формування уявлення про залежність речовин від їх будови. Розвивати знання про хімічний зв'язок і будову речовини на прикладі будови молекули води; ознайомити з особливістю будови молекули води, здатністю утворювати водневі зв’язки. Виховувати інтерес до дослідництва.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

ПДЗ (перевірка домашнього завдання)

Слайд 4. Бесіда за питаннями.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 5. Бесіда з учнями.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 6. З життєвим досвідом людина усвідомила, що є багато речовин, які здатні розчинювати в собі інші речовини, тобто бути розчинником. Насамперед − це вода, в ній розчиняється багато речовин, серед них кислоти, луги, солі, більшість оксидів, як основних так і кислотних.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7. До складу води входять два атоми Гідрогену й один атом Оксигену.

Слайд 8. Електронегативність Оксигену більша за електронегативність Гідрогену. Утворені за рахунок спільних електронних пар зв'язки О-Н у молекулі води ковалентні полярні. Вони розміщені під кутом 104,5°, і це спричинює асиметричність структури і виникнення диполя.

Слайд 9. Диполь система з двох зарядів протилежних за знаком і однакових за величиною.

Слайд 10-12. Водневий зв'язок.

Слайд 13. Схема утворення водневого зв'язку.

Слайд 14. Перегляд відео.

Слайд 15. Формування поняття «розчинність».

Слайд 16. Робота з підручником.

Слайд 17. Залежність розчинності від різних розчинників.

Слайд 18. Робота з підручником.

Слайд 19. Робота в зошиті.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Попрацюйте групами.

Слайд 21. Online завдання.

Слайд 22-23. Робота в зошиті.

Слайд 24. Гімнастика для очей.

Слайд 25-26. Робота в зошиті.

Слайд 27. Поміркуйте.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 28. Бесіда з учнями.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні