Каталог матеріалів

Урок №7 з музичного мистецтва для 7 класу за Л. Кондратовою - Аранжування та стилізація в мистецтві

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Кондратова»

Урок №07. Аранжування та стилізація в мистецтві

Поняття аранжування в мистецтві. Види аранжування. Аранжування академічної музики. Поняття транскрипція в музиці. Поняття стилізація в музиці. Транскрипція в музиці. Аранжування в музичному мистецтві та його в види.

СММ: Л. ван Бетховен. Соната № 14, частина 1 (фортепіано; фрагмент). Л. ван Бетховен. Соната № 14, частина 1 (у сучасному аранжуванні; фрагмент). М. Скорик. Джазова транскрипція п’єси Л. ван Бетховена «До Елізи» (фортепіано; фрагмент). Ф. Бузоні. Транскрипція твору Й. С. Баха «Хоральна прелюдія фа мінор» (фортепіано; фрагмент). Стилізація в музиці. Дж. Вайс, Х. Перетті, Л. Креаторе. «Can't Help Falling In Love» («Не можу не закохатися») (у виконанні Е. Преслі; фрагмент).

ХДТ: «Ясноока україночка» (слова і музика Н. Май).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Обговоріть.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4-7. Слово вчителя

Слайд8. Прослухайте: Л. ван Бетховен. Соната № 14, частина 1 (фортепіано).

Слайд9. Прослухайте: Л. ван Бетховен. Соната № 14, частина 1 (у сучасному аранжуванні).

Слайд10. Обговоріть.

Слайд11-12. Слово вчителя

Слайд13. Запам’ятайте.

Слайд14. Прослухайте: М. Скорик. Джазова транскрипція п’єси Л. ван Бетховена «До Елізи» (фортепіано).

Слайд15. Прослухайте: Ф. Бузоні. Транскрипція твору Й. С. Баха «Хоральна прелюдія фа мінор» (фортепіано).

Слайд16. Обговоріть.

Слайд17. Слово вчителя

Слайд18. Запам’ятайте.

Слайд19. Слово вчителя

Слайд20. Прослухайте: Дж. Вайс, Х. Перетті, Л. Креаторе. «Can’t Help Falling In Love» («Не можу не закохатися») (у виконанні Е. Преслі).

Слайд21. Гімнастика для очей

Слайд22. Послухайте пісню «Ясноока україночка» (слова і музика Н. Май).

Слайд23-24. Розучуємо пісню «Ясноока україночка».

Слайд25. Виконайте пісню «Ясноока україночка» під фонограму разом із друзями: заспів – соло, приспів – усі гуртом.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд26. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд27. Самостійне дослідження, медіапошук

Рефлексія

Слайд28. Рефлексія «Яблучний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні