Каталог матеріалів

Урок №69 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Змінюю прикметники за числами

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 69.  Змінюю прикметники за числами

 

Мета: поглибити знання про прикметники, вчити змінювати прикметники за числами, визначати число прикметника у сполученні з іменником, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Фронтальне опитування. Продовж речення.

Слайд 5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 7. Вправа 1. Читалочка хоче поділитися з тобою інформацією про Одесу. Прочитай її.

Слайд 8. Вправа 1. Проведи дослідження.

Слайд 9. Прочитай і запам'ятай!

Слайд 10-11. Вправа 2. Випиши з повідомлення Читалочки два сполучення прикметника з іменником в однині і два — у множині.

Слайд 12. Вправа 3. Розпитай в однокласників/однокласниць, кому з них довелось побувати в Одесі. Що вам ще відомо про це місто?

Слайд 13-14. Вправа 4-5. Зміни число поданих сполучень слів і запиши. У якому словосполученні тобі не вдалося змінити число? Поясни чому.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Вправа 6. Улітку Родзинка відвідала Одесу. Прочитай її спогади.

Слайд 17-18. Вправа 7. Випиши з тексту виділені слова. Зміни їх за числами за зразком.

Слайд 19-20. Вправа 8. Поміркуй, чим схожі міста Херсон і Одеса. Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 21. Вправа «Сенквейн» (Сенкан).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 23. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 24-27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні