Каталог матеріалів

Урок №69 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Творення прислівників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 69.

Тема. Творення прислівників

Мета: ознайомити учнів зі способами творення прислівників у сучасній українській мові, навчити розпізнавати способи їх творення та правильно використовувати прислівники у мовленні; розвивати вміння аналізувати мовні явища, логічно мислити, формувати навички самостійної роботи; виховувати повагу до рідної мови, формувати мовленнєву культуру, сприяти усвідомленню важливості правильного використання мовних засобів у спілкуванні.

Очікувані результати: формування предметних компетентностей: учень/учениця називає способи творення прислівників; утворює словотвірні ланцюжки кожного прислівника, указавши його спосіб творення; розрізняє прислівники й омонімічні слова інших частин мови; утворює прислівники від інших частин мови; працює в групі; збагачує словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Вправа Online.

Слайд 10. Спостереження. Прочитайте прислівники.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Запам’ятай.

Слайд 12. Зауважте.

Слайди 13-14. Утворіть словотвірні ланцюжки кожного прислівника, указавши спосіб творення (за зразком).

Слайд 15. Зауважте.

Слайд 16. Випишіть словосполучення у дві колонки: 1) з прислівниками; 2) з омонімічними словами. Доведіть свій вибір.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайди 18-19. Щоденні 5.

Слайд 20. Перепишіть текст, утворюючи прислівники зі слів у дужках.

Слайд 21. Перевір себе.

Слайди 22-23. Об’єднайтеся в три групи та виконайте завдання за планом.

Слайд 24. Запам’ятайте правильний варіант слововживання.

Закріплення вивченого

Слайд 25. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 26. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні